Milion chvilek vyzval k uctění zesnulých křížkem na respirátoru

Češi by podle spolku Milion chvilek pro demokracii měli uctít památku zemřelých s koronavirem nakreslením křížku na respirátory, které podle vládních nařízení musí nosit. Křížek by měl být také symbolem toho, že vládní opatření v boji s epidemií jsou neúčinná. Spolek to oznámil ve výzvě, kterou dnes poskytl ČTK.

Benjamin Roll
doporučujeme

"Křížek na respirátoru je symbolem toho, že současná vláda občany této země prostě odepsala a zaměřila se pouze na svůj zisk a mediální obraz," uvedl v prohlášení předseda spolku Benjamin Roll. Kabinet Andreje Babiše (ANO) nazval vládou zmařených životů. Příklady ze zahraničí podle Rolla ukazují, že účinná opatření existují.

Výzva souvisí s ročním výročím od úmrtí prvního českého pacienta s nemocí covid-19, která byla oznámena loni 22. března. Podle údajů ministerstva zdravotnictví v Česku dosud s covidem zemřelo 24.331 lidí. V poměru počtu úmrtí na 100.000 obyvatel je ČR druhou nejpostiženější zemí světa.

Spolek Milion chvilek vznikl po sněmovních volbách v roce 2017. Pořádá protesty a demonstrace, v nichž upozorňuje na kauzy spojené především s Babišem. Podle spolku je premiér ve střetu zájmů a nedodržuje volební sliby. Předloni v červnu na pražské Letné se největší demonstrace Milionu chvilek zúčastnilo podle organizátorů až 250.000 lidí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velký přehled: Co vše se od pondělí změní a co znamená konec nouzového…

11.04.2021 09:05 O půlnoci na 12. dubna skončí nouzový stav. Neznamená to však automaticky zrušení všech restrikcí…

Chebsko dnes zasáhlo zemětřesení o síle přes 3 stupně

10.04.2021 22:05 Aktualizováno Severovýchod Chebska zasáhlo dnes dopoledne zemětřesení, jehož nejsilnější otřes přesahoval…

V Česku se za 14 dní sečetla on-line už téměř polovina lidí

10.04.2021 13:06 Za 14 dní od začátku sčítání obyvatel, domů a bytů v Česku obdržel Český statistický úřad (ČSÚ) 2,5…

V pražské zoo uhynula gorilí samice Bikira

10.04.2021 11:32 V pražské zoo v pátek uhynula samice gorily nížinné Bikira. Zoo to uvedla na sociálních sítích a na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama