Milionová loupež v Teplicích. Jsem schizofrenik, hájí se obžalovaný

Ústecký krajský soud dnes začal projednávat vyloupení klenotnictví v Teplicích. Obžalovaný podle spisu ukradl loni v březnu zboží i hotovost, celková škoda je téměř 24 milionů korun. Do prodejny se vypravil několik týdnů poté, co ji vykradla skupina z Litvy. Obžalovaný tvrdí, že si žádné vloupání nepamatuje a že je schizofrenik. Soud bude případ projednávat ještě v úterý a ve středu.

Soud, ilustrační foto

Krádež vloupáním se stala ve zlatnictví v Krupské ulici v centru Teplic v noci na 11. března 2019. Zloděj vylezl na střechu sousedního domu a seskočil z ní na terasu budovy, v které sídlí provozovna. Násilím se dostal dovnitř a ukradl z trezoru 10.000 korun, zdemoloval techniku a zařízení, ukradl šperky a hodinky.

Policisté téměř veškeré ukradené zboží objevili. Třiapadesátiletý podezřelý, jenž byl v minulosti opakovaně soudně trestán, skončil ve vazbě.

U soudu obžalovaný odmítl vypovídat, soudce přečetl jeho výpověď z vazebního zasedání a výpověď svědka ze zastavárny v Praze, v níž muž část kradeného zboží prodával. Obžalovaného policie zadržela v zastavárně dva dny po vykradení klenotnictví. Zadržený tvrdil, že klenoty mu už dali jiní lidé, aby je prodal.

Muž si prý není krádeže vědom, své chování přisuzuje schizofrenii. Znalci z oboru psychologie a psychiatrie u něj žádnou nemoc nepotvrdili, nevylučují však poruchu osobnosti.

Svědek, prodejce v zastavárně v Praze Holešovicích, uvedl, že muž přišel prodat zlato v doprovodu dalšího muže. Druhý muž pouze předložil občanský průkaz, který obžalovaný neměl. Prodavač odkoupil prsteny, náramky a jiné šperky s kameny za 20.000 korun. Domluvil se s obžalovaným, aby přišel následující den.

"Zeptal se mě, zda nebudu volat policii," řekl svědek, který ji zavolal následující den. Muž do zastavárny přišel sám s 1,5 kilogramu zlata, na některých klenotech byly ještě cenovky. Po zadržení našla u obžalovaného policie ještě další šperky.

Do pocitů obklíčených parašutistů v kostele se nelze vžít. Obětovali se…

18.06.2021 22:05 Aktualizováno ROZHOVOR – Jejich odvaha a statečnost jej nepřestává fascinovat. Historik Vojtěch Šustek tvrdí, že…

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživí kulturní život metropole

18.06.2021 21:21 Důležitá zpráva pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a originální nápady tvůrců nastupující…

V plzeňské čističce unikly nebezpečné látky, dva lidé zemřeli

18.06.2021 15:01 Aktualizováno Po dnešním úniku chemikálií v Plzni Skvrňanech zemřeli dva lidé, další dva jsou ve velmi vážném…

Požárů v uplynulých dnech výrazně přibylo, hasiči varují kvůli suchu a…

18.06.2021 12:02 Hasiči v uplynulých dvou dnech zaznamenali v Česku 177 požárů, což je výrazně nad normálem.…

OBRAZEM: Primark otevřel první prodejnu v Praze. Lidé stáli ve frontě od…

17.06.2021 22:00 Aktualizováno Otevření prodejny Primark v Praze, první v České republice, si dnes nenechaly ujít stovky lidí.…

Ministerstvo spustilo web s podmínkami pro cesty do turistických destinací

17.06.2021 16:32 Aktualizováno Ministerstvo zahraničí dnes spustilo nový web dovolena2021.cz, na němž lze nalézt podmínky pro…

Odbory budou žádat růst platů alespoň nad inflaci. Chtějí jednat s vládou

17.06.2021 16:20 Odbory budou pro příští rok požadovat růst platů ve veřejném sektoru minimálně nad inflaci. O jakém…

Primark otevřel v Česku. Stovky lidí čekaly ve frontě i několik hodin

17.06.2021 11:01 Otevření prodejny Primark v Praze, první v České republice, si dnes nenechaly ujít stovky lidí.…

Pohonné hmoty nadále zdražují. Natural 95 stojí nejvíc od loňského ledna

17.06.2021 08:10 Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku nepřestávají zdražovat. Průměrná cena benzinu Natural 95…

Do restaurací se po otevření stále nevydala desetina Čechů

16.06.2021 11:15 Do restaurací se po jejich znovuotevření zatím podle průzkumu společnosti Slevomat nevydala…

Související:

Právě se děje