Milionová loupež v Teplicích. Jsem schizofrenik, hájí se obžalovaný

Ústecký krajský soud dnes začal projednávat vyloupení klenotnictví v Teplicích. Obžalovaný podle spisu ukradl loni v březnu zboží i hotovost, celková škoda je téměř 24 milionů korun. Do prodejny se vypravil několik týdnů poté, co ji vykradla skupina z Litvy. Obžalovaný tvrdí, že si žádné vloupání nepamatuje a že je schizofrenik. Soud bude případ projednávat ještě v úterý a ve středu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Krádež vloupáním se stala ve zlatnictví v Krupské ulici v centru Teplic v noci na 11. března 2019. Zloděj vylezl na střechu sousedního domu a seskočil z ní na terasu budovy, v které sídlí provozovna. Násilím se dostal dovnitř a ukradl z trezoru 10.000 korun, zdemoloval techniku a zařízení, ukradl šperky a hodinky.

Policisté téměř veškeré ukradené zboží objevili. Třiapadesátiletý podezřelý, jenž byl v minulosti opakovaně soudně trestán, skončil ve vazbě.

U soudu obžalovaný odmítl vypovídat, soudce přečetl jeho výpověď z vazebního zasedání a výpověď svědka ze zastavárny v Praze, v níž muž část kradeného zboží prodával. Obžalovaného policie zadržela v zastavárně dva dny po vykradení klenotnictví. Zadržený tvrdil, že klenoty mu už dali jiní lidé, aby je prodal.

Muž si prý není krádeže vědom, své chování přisuzuje schizofrenii. Znalci z oboru psychologie a psychiatrie u něj žádnou nemoc nepotvrdili, nevylučují však poruchu osobnosti.

Svědek, prodejce v zastavárně v Praze Holešovicích, uvedl, že muž přišel prodat zlato v doprovodu dalšího muže. Druhý muž pouze předložil občanský průkaz, který obžalovaný neměl. Prodavač odkoupil prsteny, náramky a jiné šperky s kameny za 20.000 korun. Domluvil se s obžalovaným, aby přišel následující den.

"Zeptal se mě, zda nebudu volat policii," řekl svědek, který ji zavolal následující den. Muž do zastavárny přišel sám s 1,5 kilogramu zlata, na některých klenotech byly ještě cenovky. Po zadržení našla u obžalovaného policie ještě další šperky.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na jihu Moravy vyloučili koronavirus u dalších tří pacientů

27.02.2020 20:51 Aktualizováno Hygienici v Jihomoravském kraji za středu a dnešek vyloučili nákazu koronavirem u tří pacientů. ČTK…

Česko dál řeší koronavirus, nákaza se v zemi zatím nepotvrdila

27.02.2020 18:00 Kvůli šíření nového koronaviru se dnes poprvé od roku 2014 sešla Ústřední epidemiologická komise.…

Nákupní horečka v Ústí. Lidé ve velkém kupují trvanlivé potraviny

27.02.2020 17:44 V některých obchodech v Ústí nad Labem lidé ve velkém nakupují trvanlivé potraviny a balené vody.…

Karanténa desetiny pracujících Čechů by stát přišla na 23,5 miliardy

27.02.2020 17:29 Dvoutýdenní karanténa či jiné opatření znemožňující výkon práce přibližně desetiny ekonomicky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama