Mladá žena dostala 15 let vězení. Dle soudu ubila matku sekyrou

Mladou ženu, která vloni v červenci v rodinném domě na Orlickoústecku ubila sekerou svou matku, poslal dnes soud za vraždu na 15 let do vězení. Podle předsedkyně senátu Anny Sobotkové jednala s rozmyslem a zvlášť surovým způsobem. Rozsudek není pravomocný, obhájce si ponechal lhůtu na podání odvolání.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Žena matku podle obžaloby ubila loni 22. července po hádce. Třináctkrát ji udeřila do hlavy a dvakrát ji sekla do rukou. Osmašedesátiletá žena po útoku žila, dcera si pak došla do dřevníku pro provaz a uškrtila ji. Matce vzala 400 korun a platební kartu, z níž vybírala peníze pro vlastní potřebu. Po činu se skrývala doma od pondělí do soboty, pak dva dny cestovala, než ji zadržela policie.

"Nepřestala, když matka byla na zemi a chrčela, postupovala zcela racionálně. Šla do dřevníku, kde nejen vzala nějaký provaz, ale uřízla si požadovanou délku, vrátila se nazpátek a chrčící matku chtěla ještě umlčet," uvedla Sobotková.

Znalci z oboru psychiatrie a psychologie dnes vypověděli, že sedmadvacetiletá žena je sice emočně nestabilní, uzavřená a plachá a že v době útoku byla v afektu, ale že její rozpoznávací schopnosti byly snížené jen nepodstatně. Od puberty trpěla ostychem, sociální fóbií a rodina jí s problémy nepomohla. Měla narušené sebevědomí a byla pasivní. Čin mohl být protestem, revoltou vůči matce, s níž měla dlouhodobé neshody. Matka jí podle její výpovědi často nadávala, argumenty nepřijímala.

Rodiče útočnice se rozvedli v roce 2011, se dvěma sourozenci se vídala málo. Matka po ní chtěla, aby studovala vysokou školu, jenže už na gymnáziu se u ní objevila sociální fobie, proto byla nerada mezi lidmi. Na vysoké škole zemědělské v Praze studovala asi dva roky, pak odešla. Matka podle ní těžce nesla, že nestuduje, sama měla vysokou školu. Dívka studovala ještě vyšší odbornou školu, potom pracovala například v supermarketu, o práci ale přišla. Loni v červenci byla nezaměstnaná a měla dluhy z půjček minimálně 250.000 korun, které nesplácela.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko má 4591 nakažených. Odhalených případů covid-19 v neděli výrazně…

06.04.2020 09:07 Aktualizováno V Česku bylo k dnešnímu ránu 4591 lidí nakažených koronavirem. Za neděli stoupl jejich počet o 115,…

Záchranáři pátrali na Zlínsku po mladé ženě, našli ji zraněnou

06.04.2020 08:49 Více než sto hasičů, policistů a členů týmu Rescue SAR Morava pátralo v neděli odpoledne a večer po…

Neotvírejte kanály. Může tam být koronavirus, apelují vodárny na veřejnost

05.04.2020 23:24 Aktualizováno Společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK), která dodává vodu přibližně 300.000 lidí v…

Počet nakažených v ČR stále roste. Zemřelo 67 pacientů s covid-19

05.04.2020 21:49 Aktualizováno V Česku se od dnešního rána zvýšil počet zemřelých s nemocí covid-19 o pět na 67. Uzdravených…

Související:

Právě se děje

Další zprávy