Moravskoslezští hasiči evidují kvůli dešti 400 zásahů

Za posledních 24 hodin moravskoslezští hasiči evidují 72 nových událostí souvisejících s aktuální vlnou dešťů, která zasáhla Českou republiku. Od čtvrtku, kdy začalo intenzivně pršet v Moravskoslezském kraji, jich je celkem 400. ČTK to dnes řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín.

Hasiči zasahují u povodní
doporučujeme

"Nejvíce zasaženými oblastmi zůstávají okresy Ostrava (142 událostí), Nový Jičín (104 událostí) a Frýdek-Místek (95 událostí)," řekl.0

"Bohužel, v souvislosti s likvidací následků silných dešťů hasiči evidují již první oběť. V obci Vysoká bylo v sobotu podvečer 20. června z říčky Osoblaha vytaženo tělo mrtvého muže a po další nezvěstné osobě hasiči ve spolupráci s policií zatím neúspěšně pátrali," řekl.

V souvislosti s předpovědí počasí lze podle Gašparína očekávat, že zásahová činnost moravskoslezských hasičů související s likvidací následků silných dešťů bude pokračovat i v následujících dnech.

Nejčastěji hasiči čerpali vodu ze vzniklých lagun, sklepů, suterénů, garáží, balkonů či výtahů. Čistili kanály a jiné propustky. Hasiči také odstraňovali několik stromů a monitorovali chování hladin několika řek a potoků. V noci na pátek například museli stavět na čtyřech místech v regionu také ochranné hráze. Použili k tomu více než 300 pytlů s pískem. Dvě hráze se stavěly v Novém Jičíně-Žilině, v Ostravě-Svinově a Šenově u Ostravy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražští policisté pátrají po ženě, která trpí epilepsií

11.07.2020 15:57 Pražští policisté pátrají po třicetileté Haně Burdové, která trpí epilepsií a musí pravidelně…

Koronavirus v Jihlavě: Na radnici budou roušky povinné, město zvažuje…

11.07.2020 12:14 Jihlavský magistrát zavede od pondělí 13. července povinné nošení roušek při vstupu do budov úřadu.…

Opakované testy na covid-19 ve Vodňanské drůbeži jsou negativní

11.07.2020 11:52 Opakovaně negativní test na koronavirus má 104 zaměstnanců firmy Vodňanská drůbež z holdingu…

Na Kutnohorsko se vracejí roušky, omezeny jsou hromadné akce. V ČR je přes…

10.07.2020 20:10 Aktualizováno Kvůli ohnisku koronaviru v obci Církvice budou muset lidé na Kutnohorsku od půlnoci znovu nosit ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy