Mortimer zaměstnal hasiče, kvůli vichřici měli pětkrát více výjezdů

Hasiči, kteří po celém Česku v pondělí odstraňovali škody napáchané silným větrem, měli pětkrát více výjezdů než v běžný den. Zatímco obvykle vyjíždějí 311krát denně, v pondělí jeli k 1598 událostem. Devět z deseti případů se týkalo následků větru. Kromě popadaných stromů často odstraňovali uvolněné střešní krytiny a plechy. Nejvíce práce měli hasiči ve středních Čechách.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Vítr vyvolaný tlakovou níží Mortimer vyvracel stromy téměř po celém Česku, bez dodávek proudu se ocitlo v nejhorší chvíli přes 40.000 domácností. Dodávky proudu se energetikům podařilo do dnešního rána obnovit. 

Pětina práce připadla na hasiče ve středních Čechách, kteří v pondělí vyjížděli k 270 událostem. V Moravskoslezském kraji zaznamenali 141 výjezdů, na Vysočině 138 a v Plzeňském kraji 111.

Hasiči také zasahovali u zvýšeného množství dopravních nehod. Bylo jich 99, přitom dlouhodobý denní průměr je 58 nehod, uvedla Studená.

"Situace se uklidnila až v pozdních odpoledních hodinách a zcela klid byl večer, kdy i vypršela platnost výstrahy meteorologů," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Studená.

Vítr se přehnal také Německem, Polskem a Slovenskem. Na svědomí má nejméně tři lidské životy včetně čtrnáctiletého chlapce na Slovensku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Návrat ze zahraničí? Češi se musí hlásit ambasádám, upozorňuje MZV

09.04.2020 11:56 Všichni Češi, kteří se vracejí ze zahraničí za využití vlastních prostředků, musí předem oznámit…

Ústavní soud: Justice chybovala, když povolila vydání Tchajwanců do Číny

09.04.2020 10:18 Česká justice chybovala, když rozhodla o přípustnosti vydání osmi Tchajwanců k trestnímu stíhání do…

Covid-19: V Česku již zemřelo přes sto pacientů s koronavirem

09.04.2020 09:47 Aktualizováno Počet lidí s nemocí covid-19, kteří zemřeli v českých nemocnicích, převýšil 100 případů. Podle…

Ve Studénce hořela střecha domu s autoservisem, škoda dva miliony

09.04.2020 08:33 Škodu předběžně odhadovanou na dva miliony korun způsobil ve středu odpoledne požár střechy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy