Muž našel na Lounsku 52 min, granáty a další munici

Osmačtyřicetiletý muž našel na Lounsku u Podbořan pomocí detektoru kovů dvakrát za poslední dobu zbraně a munici. Policie po ohledání míst našla 52 dělostřeleckých min, ruční granáty, tři kilogramy pěchotní munice a asi sedmdesát kilo malorážové munice. Vše bylo následně převezeno k likvidaci. V tiskové zprávě o tom dnes informovala policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

policie
doporučujeme

V neděli 24. května našel muž u Jestřábího vrchu v obci Běsno granát a další munici. "Muž policistům sdělil, že v lese pomocí detektoru kovů objevil nejspíš ruční granát a podle přístroje jsou v okolí zakopané i další kovové předměty," uvedla mluvčí s tím, že policie po zajištění místa zavolala pyrotechniky.

Ti nález ohledali, vyhodnotili a provedli průzkum v okolí nálezu munice. V něm pokračovali do večera a zajistili 52 dělostřeleckých min a jeden ruční granát. Ten přímo na místě zneškodnili, stejně jako jednu z min. Zbylou munici odvezli k likvidaci.

Začátkem měsíce přivolal policisty k obdobnému nálezu stejný oznamovatel, tedy muž z Rakovníka. I tehdy objevil v lese předmět podobající se granátu a malorážovou munici. Přivolaní pyrotechnici předmět identifikovali opět jako ruční granát a v prohlídce místa nálezu a okolí pokračovali do večerních hodin a také celý následující den. "Výsledkem jejich práce bylo zajištění desítek dělostřeleckých min, několika ručních granátů, tří kilogramů pěchotní munice a přibližně sedmdesáti kilogramů malorážové munice," řekla mluvčí a dodala, že nález byl zlikvidován.

Policisté radí, aby se v případě nálezu předmětu připomínajícího munici předmětu nikdo nedotýkal a aby byla ihned informována policie. Podle možností a okolností je vhodné do příjezdu policie také zajistit, aby se k předmětu nepřiblížila žádná osoba.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud nepromine Rathovi zbytek peněžitého trestu

13.07.2020 18:18 Aktualizováno Krajský soud v Praze nevyhověl žádosti bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha, aby mu…

Žalobce žádá podmínku kvůli komentářům k teplickým prvňáčkům

13.07.2020 15:39 Aktualizováno Státní zástupce žádá podmíněný trest pro Vítězslava Kroupu, který je obžalovaný kvůli nenávistným…

V zahraničí se nakazilo devět Čechů, z toho tři na Slovensku

13.07.2020 15:20 V červenci se Češi dosud nakazili koronavirem v šesti zemích. V centrální databázi infekčních…

Kde přesně leží ostatky Zdeny Mašínové? Začal průzkum hromadného hrobu na…

13.07.2020 14:39 Archeologové zahájili na ďáblickém hřbitově v Praze průzkum hromadného hrobu sondou, aby určil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy