Muž popřel brutální vraždu, známého prý jen třikrát lehce udeřil sekerou

Šedesátník Robert Turek dnes u soudu popřel, že by v pražském Hloubětíně brutálně zavraždil svého známého. Připustil, že muže, kterého si pozval domů, třikrát udeřil sekerou, rány ale popsal jako slabé. Podle obžaloby však Turek opilému spícímu vrstevníkovi zasadil dvacítku ran do zad a tři fatální údery do krku a hlavy.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Cítím se nevinný. Nespáchal jsem to z vlastní vůle. Chtěl bych, aby se to ještě přešetřilo," prohlásil u pražského městského soudu Turek. "Neměl jsem absolutně žádný důvod tomu člověku ublížit. Občas jsme si dávali pivo, byli jsme kamarádi. Nic jsem proti němu neměl," dodal. Za předem rozmyšlenou a obzvlášť surovou vraždu mu hrozí 15 až 20 let vězení, případně i výjimečný trest.

Vražda se stala 7. března v bytě v Mochovské ulici. Dvaašedesátiletý Turek popsal, že si šel o den dříve nakoupit pivo a v parku potkal o tři roky mladšího známého. Na jeho žádost ho vzal k sobě domů a ještě přikoupili další alkohol.

"Pustili jsme si muziku. Popíjeli jsme, popíjeli a asi jsme to s tím alkoholem přehnali," vzpomínal obžalovaný. Pak si šli oba muži lehnout - podle Turka se dohodli, že jeho známý bude spát na zemi.

"Probudil jsem se v noci a on najednou byl v té posteli. Měl jsem v hlavě zmatek, že by tam asi neměl bejt. Vzal jsem tu sekeru a shodil jsem ho třema ranama, ale nějakejma slabšíma," uvedl. "Probudil jsem se, byl jsem zmatenej, pak jsem zavolal policii, aby přijeli, že je tam asi mrtvej člověk," doplnil.

Podle státního zástupce Turek zřejmě vraždil z pocitu křivdy za předchozí zneužívání a okrádání ze strany bezdomovců a sociálně vyloučených, k nimž patřil i napadený muž. Mezi mačetami, bodáky a dalšími chladnými zbraněmi, které měl Turek uložené pod postelí, si údajně vybral tu největší - sekeru dlouhou 80 centimetrů. Svému známému s ní přeťal krční páteř i míchu.

Znalkyně z oboru psychiatrie u soudu řekla, že Turek nadužívá alkohol, ale není na něm závislý. Došla k závěru, že v době činu byl velmi těžce opilý. Žádnou duševní poruchu u něj nezjistila.

K trestnímu řízení se připojil otec mrtvého muže, který žádá za způsobenou nemajetkovou újmu půl milionu korun.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pětina dětí tráví na sociálních sítích nejméně 5 hodin denně. Desetina…

19.01.2021 13:07 Děti v Česku s kamarády komunikují častěji přes sociální sítě než osobně. Na internetu či hraním…

V 97 letech zemřel potomek šlechtického rodu, hrabě Zdeněk Sternberg

19.01.2021 12:55 Dnes zemřel Zdeněk Sternberg, doyen významného českého hraběcího rodu Sternbergů a vlastník hradu v…

Věda má přínos pro každodenní život, myslí si většina lidí

19.01.2021 12:03 Výsledky vědy a výzkumu považuje za přínosné pro každodenní život 70 procent lidí, přičemž vliv…

Za hlavní problém Česka považují středoškoláci politiky, ukázal průzkum

19.01.2021 11:28 Jako největší problém ČR vnímaly loni téměř dvě třetiny středoškoláků politickou reprezentaci, dvě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama