Muž popřel brutální vraždu, známého prý jen třikrát lehce udeřil sekerou

Šedesátník Robert Turek dnes u soudu popřel, že by v pražském Hloubětíně brutálně zavraždil svého známého. Připustil, že muže, kterého si pozval domů, třikrát udeřil sekerou, rány ale popsal jako slabé. Podle obžaloby však Turek opilému spícímu vrstevníkovi zasadil dvacítku ran do zad a tři fatální údery do krku a hlavy.

Ilustrační foto

"Cítím se nevinný. Nespáchal jsem to z vlastní vůle. Chtěl bych, aby se to ještě přešetřilo," prohlásil u pražského městského soudu Turek. "Neměl jsem absolutně žádný důvod tomu člověku ublížit. Občas jsme si dávali pivo, byli jsme kamarádi. Nic jsem proti němu neměl," dodal. Za předem rozmyšlenou a obzvlášť surovou vraždu mu hrozí 15 až 20 let vězení, případně i výjimečný trest.

Vražda se stala 7. března v bytě v Mochovské ulici. Dvaašedesátiletý Turek popsal, že si šel o den dříve nakoupit pivo a v parku potkal o tři roky mladšího známého. Na jeho žádost ho vzal k sobě domů a ještě přikoupili další alkohol.

"Pustili jsme si muziku. Popíjeli jsme, popíjeli a asi jsme to s tím alkoholem přehnali," vzpomínal obžalovaný. Pak si šli oba muži lehnout - podle Turka se dohodli, že jeho známý bude spát na zemi.

"Probudil jsem se v noci a on najednou byl v té posteli. Měl jsem v hlavě zmatek, že by tam asi neměl bejt. Vzal jsem tu sekeru a shodil jsem ho třema ranama, ale nějakejma slabšíma," uvedl. "Probudil jsem se, byl jsem zmatenej, pak jsem zavolal policii, aby přijeli, že je tam asi mrtvej člověk," doplnil.

Podle státního zástupce Turek zřejmě vraždil z pocitu křivdy za předchozí zneužívání a okrádání ze strany bezdomovců a sociálně vyloučených, k nimž patřil i napadený muž. Mezi mačetami, bodáky a dalšími chladnými zbraněmi, které měl Turek uložené pod postelí, si údajně vybral tu největší - sekeru dlouhou 80 centimetrů. Svému známému s ní přeťal krční páteř i míchu.

Znalkyně z oboru psychiatrie u soudu řekla, že Turek nadužívá alkohol, ale není na něm závislý. Došla k závěru, že v době činu byl velmi těžce opilý. Žádnou duševní poruchu u něj nezjistila.

K trestnímu řízení se připojil otec mrtvého muže, který žádá za způsobenou nemajetkovou újmu půl milionu korun.

Zákaz neočkovaných na pracovišti by podle komory paralyzoval zemi

25.10.2021 12:45 Úprava zákonů, podle které by zaměstnanci neočkovaní proti covidu-19 či bez testu nebo jiného…

Ve čtvrtek 28. října lidé ve velkých obchodech nenakoupí

25.10.2021 12:10 Lidé ve čtvrtek 28. října na státní svátek ke vzniku Československa ve velkých obchodech nenakoupí.…

V bytovém domě v Brně hořelo, čtyři lidé se nadýchali zplodin

23.10.2021 17:49 Čtyři lidé včetně dvou policistů se dnes odpoledne nadýchali zplodin při požáru v koupelně v…

Doba, kterou lidé tráví v penzi, se prodlužuje. V průměru tvoří téměř…

23.10.2021 08:10 Doba, kterou lidé v Česku stráví ve starobní penzi, se postupně prodlužuje. Loni trvala v průměru…

V náročných profesích nebude nutné nosit respirátor, vyzval k tomu i svaz

22.10.2021 18:08 Povinnost nošení respirátorů v zaměstnání si mohou podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za…

Olma stahuje z trhu mléko v PET lahvích, může být kontaminované

22.10.2021 13:46 Aktualizováno Olomoucká mlékárna Olma kvůli mikrobiální kontaminaci stahuje z trhu čerstvé mléko balené do PET…

Základ nároku dědiců Altnera vůči ČSSD je podle soudkyně oprávněný

22.10.2021 12:28 Žaloba, kterou se dědici právníka Zdeňka Altnera domáhají odměn za zastupování ČSSD, je oprávněná.…

ERÚ vyzval lidi, aby neotáleli s výběrem smlouvy u vybraného dodavatele

22.10.2021 12:15 Aktualizováno Energetický regulační úřad (ERÚ) vyzval spotřebitele, kteří se po konci jejich prodejce energií…

Po vichřici jsou bez elektřiny stále tisíce lidí

22.10.2021 10:51 Aktualizováno Bez elektřiny bylo po čtvrtečním silném větru v Česku k dnešním 09:00 ještě asi 8000 odběrných míst…

Kontrola bezinfekčnosti v restauracích může u hostů vyvolat agresi vůči…

21.10.2021 22:00 Aktualizováno Zástupce gastronomů z Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) Luboš Kastner se…

Související:

Právě se děje

reklama