V září do Chorvatska? Červené světlo zatím nepadne, věří zástupce cestovek

Značná část Čechů si letos kvůli pandemii covid-19 musela nechat zajít chuť na zahraniční dovolené. I ti, kteří navzdory omezením vyjeli, byli častokrát bezradní. Například při pobytu ve Španělsku se doporučuje na většině míst opatrnost. Stejně tak tomu je i v Rumunsku. Ve Spojeném království, Estonsku, Finsku, Norsku a Slovinsku zase musejí čeští cestovatelé do karantény.

Chorvatsko
doporučujeme

Při návratu z Čechy oblíbeného Chorvatska by povinnost prokázat se negativním testem na covid-19 neměla být do 7. září. "Rozhodnutí dát Chorvatsko na červené světlo nepadne, myslím, ani 7. září,“ je přesvědčen místopředseda pro vnější vztahy Asociace cestovních kanceláří Jan Papež, který poskytl interview Českému rozhlasu Plus.

Jako argument uvedl, že Záhřeb na situaci kolem šíření koronaviru reagoval zavedením některých přísných opatření v interiérech.

Čeští turisté častokrát ani nevědí, kudy kam. "Klienti jsou v podstatě bezradní. A to i ti, kteří se přes všechny potíže rozhodli dál cestovat, protože je to součást jejich životního stylu,“ vysvětlil místopředseda.

"Mají totiž problém vybrat destinaci, která bude „otevřená“ i za 14 dní nebo tři týdny." Jan Papež.

"Ten zmatek kolem hraničních přechodů, karantén a testů na covid-19... Pravidel je tolik a jsou tak nepředvídatelná, že to má samozřejmě velmi negativní vliv na rozhodování lidí: jestli vůbec cestovat, a pokud cestovat, tak kam,“ podotkl.

Papež si v závěru také hodně pochválil spolupráci s resortem zahraničí, který podle něj dělá vše, co je v jeho silách. Častokrát ale nemůže ovlivnit rozhodnutí partnerských zemí, v nichž se podmínky cestování mění ze dne na den.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krejčířův správce Zagora neuspěl s žádostí o čtvrtmilionové odškodné

23.09.2020 15:43 Někdejší správce firem podnikatele Radovana Krejčíře Aleš Zagora nemá nárok na čtvrtmilionové…

Dovolená u Jadranu spustila druhou vlnu covidu? Chorvatské sdružení oponuje

23.09.2020 14:49 Turistické destinace v Chorvatsku, hotelové řetězce ani jiné typy ubytování v létě nezaznamenaly…

Kauza Stoka: Expolitik ANO Liškutin přiznal přijetí jednoho úplatku

23.09.2020 13:38 Aktualizováno Před Krajským soudem v Brně dnes vypovídal bývalý místostarosta městské části Brno-Ivanovice, který…

Spolu silnější: Stát musí kvůli krizi mobilizovat dobrovolníky, navrhuje…

23.09.2020 13:28 Stát musí mobilizovat dobrovolníky, aby zvládl nastupující krizi spojenou se šířením nového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama