V září do Chorvatska? Červené světlo zatím nepadne, věří zástupce cestovek

Značná část Čechů si letos kvůli pandemii covid-19 musela nechat zajít chuť na zahraniční dovolené. I ti, kteří navzdory omezením vyjeli, byli častokrát bezradní. Například při pobytu ve Španělsku se doporučuje na většině míst opatrnost. Stejně tak tomu je i v Rumunsku. Ve Spojeném království, Estonsku, Finsku, Norsku a Slovinsku zase musejí čeští cestovatelé do karantény.

Chorvatsko
doporučujeme

Při návratu z Čechy oblíbeného Chorvatska by povinnost prokázat se negativním testem na covid-19 neměla být do 7. září. "Rozhodnutí dát Chorvatsko na červené světlo nepadne, myslím, ani 7. září,“ je přesvědčen místopředseda pro vnější vztahy Asociace cestovních kanceláří Jan Papež, který poskytl interview Českému rozhlasu Plus.

Jako argument uvedl, že Záhřeb na situaci kolem šíření koronaviru reagoval zavedením některých přísných opatření v interiérech.

Čeští turisté častokrát ani nevědí, kudy kam. "Klienti jsou v podstatě bezradní. A to i ti, kteří se přes všechny potíže rozhodli dál cestovat, protože je to součást jejich životního stylu,“ vysvětlil místopředseda.

"Mají totiž problém vybrat destinaci, která bude „otevřená“ i za 14 dní nebo tři týdny." Jan Papež.

"Ten zmatek kolem hraničních přechodů, karantén a testů na covid-19... Pravidel je tolik a jsou tak nepředvídatelná, že to má samozřejmě velmi negativní vliv na rozhodování lidí: jestli vůbec cestovat, a pokud cestovat, tak kam,“ podotkl.

Papež si v závěru také hodně pochválil spolupráci s resortem zahraničí, který podle něj dělá vše, co je v jeho silách. Častokrát ale nemůže ovlivnit rozhodnutí partnerských zemí, v nichž se podmínky cestování mění ze dne na den.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: V Praze se slavil konec Donalda Trumpa v Bílém domě

20.01.2021 21:00 Aktuální politické dění ve Spojených státech amerických rezonuje také v Česku. V centru Prahy se…

Poslanci schválili kvóty na české potraviny v obchodech

20.01.2021 13:00 Sněmovna dnes v novele zákona o potravinách schválila návrh poslanců SPD, aby prodejny potravin o…

Palach před svým protestem uvažoval o útoku na sovětského vojáka a vyzýval…

19.01.2021 22:00 Aktualizováno ROZHOVOR – V aktovce s sebou nosil pistoli, uvažoval, že by zaútočil na sovětského vojáka. Historik…

Dlužníci budou moci mít nezabavitelné peníze na zvláštním účtu

19.01.2021 21:27 Nezabavitelné peníze budou moci mít dlužníci v exekuci na zvláštním bankovním účtu. Příslušnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama