Na Bulovku přivezli čínské turisty, jeden má příznaky podobné koronaviru

Nemocnice Na Bulovce v Praze prověřuje podezření na koronavirus u čínského turisty. Výsledky budou dnes odpoledne. ČTK to řekla mluvčí nemocnice Simona Krautová. Pražská záchranná služba ho přivezla dnes dopoledne z hotelu v Nuslích spolu s dalšími pěti Číňany. Pouze jeden byl nachlazený a měl příznaky, ostatní nemocnice propustila.

nemocnice na bulovce

"Přivezli k nám šest Číňanů, kteří přijeli jako turisté z centrální Číny. Jednoho z nich jsme si nechali na vyšetření, je nachlazený a má příznaky. Ostatní jsme propustili," řekla Krautová. Na výsledky, které nákazu potvrdí či vyvrátí, bude nemocnice čekat minimálně šest hodin. Čínský turista bude sám na pokoji na infekční klinice. "Koronavir není vysoce nakažlivá nemoc, bude na běžném oddělení," dodala mluvčí.

Pražská záchranná služba podle informací mluvčí Jany Poštové dnes ráno převezla šest cizinců z hotelu v Sevřené ulici v Nuslích. "Trpěli horečnatým onemocněním a měli pozitivní cestovatelskou anamnézu. Všichni byli mimo ohrožení života s chřipkovými příznaky," řekla Poštová.

Záchranná služba po dohodě s krajskou hygienickou stanicí minulý týden přijala preventivní opatření a stanovila, jak mají posádky postupovat v případě podezření na koronavirus. Pokud se setkají s pacientem, který má horečnaté onemocnění a v posledních dvou týdnech se vrátil z Číny nebo byl v kontaktu s někým, kdo Čínu v posledních dvou týdnech navštívil, převezou ho na infekční oddělení Nemocnice na Bulovce k dalšímu vyšetření. Obojí podle Poštové dnešní šestice splňovala.

Posádky záchranářů jsou podle Poštové standardně trénovány na přístup k pacientovi s jakoukoli vysoce nakažlivou nemocí a běžně vozí v sanitkách infekční sety. Pokud pacient má příznaky onemocnění koronavirem, ochranné oděvy a pomůcky použijí.

Lékaři v Česku prověřují několik případů podezření na koronavirus. V Praze bylo od pátku laboratorně testováno pět lidí, výsledky byly podle informací hygienické stanice negativní. Nyní se čeká na výsledky u čínského turisty. Další podezření byla v Kroměříži, Českých Budějovicích a dvě v Opavě, u dvou lidí už byla vyvrácena. Celosvětově je asi 4500 případů, většina v Číně. Virus se začal loni šířit z čínského Wu-chanu. Nemoci podlehlo přes 100 lidí.

Zahajovací ohňostroj s hudbou Pink Floyd, druhý jako pocta Morriconemu.…

22.06.2021 16:00 Už tuto sobotu 26. června bude v Brně nad hradem Špilberk odpáleno úvodní umělecké představení 24.…

V bytové nouzi může být až 61 tisíc českých domácností, ukázala analýza

22.06.2021 13:45 V provizorním bydlení, nevyhovujícím bytě či bez domova v Česku může být až 61.000 domácností. V…

Počasí: Silné bouřky zasáhly především jižní Moravu a Vysočinu. Tisíce…

22.06.2021 11:52 Aktualizováno Silné bouřky a vítr, který je doprovázel, zaměstnaly hasiče i v noci na dnešek a dnes ráno, zejména…

Potíže kvůli norovirové infekci mělo na školách v Benešově 215 lidí

21.06.2021 19:30 Zažívací potíže kvůli norovirové infekci mělo na základní škole a gymnáziu v Benešově 215 lidí. Dvě…

Čtvrtý muž zraněný při úniku jedovatých plynů v Plzni byl propuštěn z…

21.06.2021 13:48 Aktualizováno Čtvrtý muž, který byl v pátek zraněný při úniku jedovatých plynů v areálu firmy SUEZ v Plzni -…

Soud potvrdil exmanažerům Key Investments tresty odnětí svobody

21.06.2021 12:58 Bývalí členové představenstva investiční společnosti Key Investments (KI) Daniel Brzkovský a Klára…

V Teplicích zemřel muž po zákroku policistů. Příčiny se vyšetřují

21.06.2021 12:22 V Teplicích zemřel v sanitce v sobotu muž, proti kterému předtím zasahovala policie. Podle lékaře…

O horkém víkendu přibyl více než dvojnásobek požárů

21.06.2021 10:09 Hasiči vyjeli v uplynulých třech dnech, kdy v ČR panovalo vedro a sucho, k 294 požárům, což je víc…

Dnes začíná astronomické léto, den bude nejdelší a noc nejkratší

21.06.2021 01:46 Dnes začíná astronomické léto. Nastane v 05:32, kdy Slunce vstoupí do znamení Raka a na severní…

"Necouvneme." V Praze demonstrovaly tisíce lidí proti Babišovi

20.06.2021 21:59 Aktualizováno Odpůrci současné vlády Andreje Babiše (ANO) dnes odpoledne protestovali na Václavském náměstí v…

Související:

Právě se děje