Na Karlovarsku byly nalezeny nebezpečné chemikálie, armáda je likviduje

Na bývalém vojenském chemickém cvičišti v Doupovských horách na Karlovarsku vojáci odstraňují nalezené nebezpečné chemikálie, uvedla dnes televize Nova. Oblast je kvůli sanaci a průzkumu uzavřena. O jaké látky jde, armáda neupřesnila. Případ vyšetřuje Vojenská policie pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Ilustrační foto
doporučujeme

Obaly s chemickými látkami našel na cvičišti ze 70. a 80. let minulého století hledač s detektorem kovů, uvedla Nova. Policie o nálezu informovala obec Doupovské Hradiště, které pozemek patří.

Starostka obce Jarmila Bošková se kvůli tomu obrátila na ministerstvo obrany. "Já jsem v tom dopise napsala, že žádám o průzkum celého území toho bývalého vojenského cvičiště. A že chci, aby tam byla provedena sanace," řekla starostka Nově.

Starostka ČTK řekla že chemické látky se na bývalém cvičišti objevili zhruba před pěti týdny. Do týdne na místo nastoupili vojáci. Podle starostky má armáda pozemek obce vypůjčený do konce září.

Radnice se zhruba dvou hektarovým pozemkem nemá žádné plány, výpůjčka neovlivní rozvoj obce. "Jsem ráda, že to hlavně nepůjde na náklady obce, protože by to obec velmi finančně zatížilo, že se o to armáda postará," řekla Bošková.

Jaké chemikálie vojáci v místě nalezli, nechce armáda zveřejnit. "Jednak se mohou třeba najít ještě další látky, jednak vojenská policie zahájila úkony trestního řízení s podezřením na spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti," řekla televizi mluvčí Generálního štábu Armády ČR Magdalena Dvořáková.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

H-System: Družstvo žádá o zrušení souhlasu s prodejem bytů, připravuje se…

26.10.2020 13:44 Bytové družstvo Svatopluk podalo k Městskému soudu v Praze žádost o prozatimní zrušení souhlasu s…

Podle bookmakerů bude novým ministrem zdravotnictví Blatný, vsadit lze i…

26.10.2020 13:02 Největším favoritem na ministra zdravotnictví je podle bookmakerů hematolog a náměstek Fakultní…

Epidemie covid pokazí Vánoce. Velké trhy v Praze se letos konat nebudou

26.10.2020 12:52 Aktualizováno Oslavy Vánoc v Praze budou letos z důvodu pandemie v omezené podobě, budou chybět tradiční velké…

Advokát navedl soudce ke zneužití pravomoci. Trest platí, ÚS zamítl…

26.10.2020 11:16 Aktualizováno Ústavní soud (ÚS) zamítl stížnost právníka Martina Zvoníčka. Byl odsouzen k podmíněnému trestu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama