Na Karvinsku během soboty přibylo 21 lidí s nemocí covid-19

Na Karvinsku během soboty přibylo 21 lidí s nemocí covid-19. Na svém facebookovém profilu to uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). V pátek přibylo 36 nemocných. Celkem bylo dosud v Moravskoslezském kraji 3590 lidí, kteří se od začátku epidemie nakazili. Čísla za neděli budou známa v pondělí ráno.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2), foto: Martin Sanchez
doporučujeme

Za sobotu přibylo podle hejtmana v Moravskoslezském kraji celkem 33 nemocných. "Čtyři na Frýdecko-Místecku, 21 na Karvinsku, sedm v Ostravě a jeden na Opavsku. Na Bruntálsku a Novojičínsku se počet nakažených nezměnil," uvedl hejtman. "Všechna naše odběrová centra byla otevřena i přes víkend. Skutečný počet otestovaných budeme znát v pondělí. Stejně tak i počet nových nemocných," dodal.

Přes 1900 nakažených z celkového počtu připadá na Karvinsko, kde se vyskytlo ohnisko nákazy mezi horníky. Společnost OKD kvůli vysokému počtu nemocných přerušila těžbu na všech svých dolech. Tento týden se objevilo další ohnisko ve společnosti DEVA ve Frýdku-Místku, která vyrábí ochranné a zásahové oděvy a v březnu šila roušky z nanotextilie i přímo pro město Frýdek-Místek. Pozitivně testovaných tam bylo 20 pracovníků.

V souvislosti s ohnisky nákazy na Karvinsku a Frýdecko-Místecku hygienici v pátek nařídili vedení společnosti OKD opakované testování zaměstnanců. PCR testy, tedy výtěr z nosohltanu, se budou dělat u pracovníků dolů ČSM Sever a ČSM Jih a dolu ČSA. Testovat se bude ve dnech od 19. do 22. července. Jednou za dva týdny se budou muset navíc zahraničí pracovníci z firem na Karvinsku a Frýdecko-Místecku prokázat zaměstnavateli negativním testem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nové informace k požáru v Bohumíně. Obviněný se přiznal, hrozí mu až…

10.08.2020 22:08 Aktualizováno Policie dnes obvinila z vraždy a obecného ohrožení čtyřiapadesátiletého muže zadrženého v sobotu…

Kardinál Duka požehná Mariánský sloup. Dorazí i odpůrci včetně Zahradila

10.08.2020 16:18 Mariánský sloup, který po sto letech znovu stojí na Staroměstském náměstí v Praze, se v sobotu…

Kde číhá na děti nebezpečí? Hřiště prochází kontrolou, problém je se…

10.08.2020 13:00 Jak rozpoznat bezpečné hřiště, kam si mohou jít děti zahrát, aniž by jim cokoliv hrozilo?Spočívá to…

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama