Na následky tonutí zemřely na jihu Čech dvě děti, policie apeluje na veřejnost

Dvě děti zemřely v uplynulých dnech v Jihočeském kraji na následky tonutí. Jedno dítě se topilo při koupání v rybníku na Prachaticku a druhé v jezírku u rodinného domu na Českokrumlovsku.

Ilustrační foto
doporučujeme

Oba nesouvisející případy se odehrály v úterý minulý týden. Záchranáři je převezli do nemocnic, kde děti po několika dnech zemřely. Policie o tragických případech informovala na webu.

"S ohledem na rodiny a věk poškozených nebudeme události více komentovat. Apelujeme na širokou veřejnost, aby každý, kdo především v letních měsících využívá ke koupání přírodní koupaliště či jezírka a bazény u rodinných domů, byl dostatečně obezřetný," uvedla jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Na obou místech zasahoval vrtulník záchranářů. "Děti jsou v letních měsících velice ohroženou skupinou, ať už z pohledu úrazů při sportech, tak právě při koupání, kdy mohou přecenit své síly, vzdálit se rodičům bez povšimnutí či zapomenout plovací vestu a jiné pomůcky," uvedla Krausová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pandemie je nápor na psychiku. V Česku přibylo lidí s úzkostí a depresemi,…

06.08.2020 08:18 V době koronavirové nákazy v Česku přibylo lidí s nejméně středně těžkými depresemi a úzkostí. Na…

Ukrajina zařadila ČR a SR do červené koronavirové zóny

05.08.2020 22:00 Aktualizováno Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zařadilo do tzv. červené zóny s nepříznivou koronavirovou…

Výbuch v Bejrútu mohla způsobit i malá část chemikálie, říká český vědec

05.08.2020 15:21 Rozsah úterního výbuchu v libanonské metropoli Bejrútu mohla způsobit i malá část z 2750 tun…

Matka vyhodila dítě z okna a pak za ním skočila, soud jí snížil trest

05.08.2020 14:21 Aktualizováno Mladé ženě, která v Českých Budějovicích vyhodila z okna svého dvouletého syna a vyskočila za ním,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama