Na volební lístky bylo třeba 1750 tun papíru, jsou téměř hotové

Zhruba 1750 tun papíru použila břeclavská tiskárna Moraviapress na tisk více než deseti a půl milionu hlasovacích lístků pro letošní krajské a senátní volby. Většina lístků na volební dny 2. a 3. října je již připravená. Zbylých jeden a půl milionu kusů bude hotových do 24 hodin.

Volby
doporučujeme

Na téměř 500 míst po celé republice musí dorazit do 17. září, řekl dnes ČTK generální ředitel Moraviapressu Jiří Myšík.

"Každá volební zakázka je velmi komplikovaná. Klademe absolutní důraz na kvalitu výroby a dokonalou logistiku. Letos nastala změna formátu z původního A4 na A3, což znamenalo dodatečné organizační změny. Koronavirová krize nás vzhledem k tomu, že výrobu volebních zakázek plánujeme vždy dlouho dopředu, neovlivnila," řekl Myšík.

Na 13 různých sad pro krajské volby použili tiskaři 1400 tun novinového papíru, dalších 350 tun bylo potřeba na volební lístky pro 27 obvodů, kde lidé zvolí senátora. Poslední tři týdny se na přípravě podílela většina zaměstnanců.

Podle Hany Malé z ministerstva vnitra je maximální možná cena za výrobu, distribuci lístků, obálek a dalších tiskovin na podzimní volby 85 milionů. "Konečná suma však bude pravděpodobně nižší," uvedla na dotaz ČTK Malá.

Moraviapress je tradičním dodavatelem volebních lístků a je výhradním distributorem Sbírky zákonů ČR. Tiskárna je součástí britského holdingu Walstead, který koupil rakouskou skupinu Let´s Print Holding. V Břeclavi dlouhodobě pracovalo okolo 230 lidí, v roce 2018 se jejich počet snížil na 215.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od února se mění pravidla pro prodej psů a koček

17.01.2021 22:04 Aktualizováno Od února nebude možné prodávat psy a kočky ve zverimexech nebo na veřejných prostranstvích,…

V úterý otevřou papírnictví a obchody se spodním prádlem oblečením pro děti

17.01.2021 18:41 Od úterý se mohou otevřít papírnictví, obchody s oblečením a botami pro děti a prodejny se spodním…

Češi loni nakoupili více ovoce, předloni vyhrála zelenina

17.01.2021 09:08 Češi loni ve vybraných hypermarketech a supermarketech nakoupili meziročně o osm procent více ovoce…

Palachova smrt nebyla zbytečná. Chtěl vyburcovat národ, který se smiřoval…

16.01.2021 22:01 Aktualizováno ROZHOVOR – Zamíří k filozofické fakultě, kde zapálí svíčku. Historik Ústavu pro studium totalitních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama