Nadávky, pak facka. Advokát Vyvadil podal trestní oznámení na novinářku Procházkovou

Advokát Jiří Vyvadil podal trestní oznámení na novinářku Deníku N Petru Procházkovou kvůli jejímu střetu s redaktorem serveru Sputnik Vladimírem Frantou na mezinárodním novinářském fóru Media 2019. Novinářka se podle právníka dopustila výtržnictví, protože redaktora veřejně napadla nejprve vulgárními nadávkami a následně i fackou.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Jiří Vyvadil
doporučujeme

Vyvadil v trestním oznámení zaslaném Městskému zastupitelství v Praze odkazuje na videozáznam, na kterém se fotograf Deníku N snaží Frantu vyfotit. Redaktor české mutace ruského státního média Sputnik se tomu snaží zabránit tím, že před sebou pohybuje mobilním telefonem. Procházková poté novináře osočí, že píše lži, a mimo jiné ho nazve "prasetem novinářským". Vyrazí mu z ruky mobil a dá mu facku.

Podle advokáta Procházková spáchala trestný čin. Škodlivost jejího jednání pak zvyšuje fakt, že našel odezvu u "rusofobní části obyvatelstva", jako je bývalý premiér Mirek Topolánek, novinář Jindřich Šídlo či starosta Řeporyjí Pavel Novotný, uvedl.

"Video ovšem nezabírá celou situaci, chybí v něm, že Vladimír Franta opakovaně provokoval mého kolegu, fotografa Ludvíka Hradilka, a pak na něj i fyzicky dorážel," uvedla Procházková. Redakce deníku doplnila, že "celá akce nese znaky připravené provokace ze strany zástupce propagandistického serveru Sputnik".

Redaktor podle serveru napsal o novinářce pomlouvačný článek, pak ji i s fotografem obtěžoval. "Petra Procházková se neměla nechat vyprovokovat, byť je její reakce lidsky pochopitelná. Bez jakýchkoliv pochyb je však jasné, kdo cíleně lhal a manipuloval a kdo na místě nerespektoval opakované žádosti o ukončení obtěžování," uvedla redakce Deníku N.

Vyvadil v minulých letech podal trestní oznámení například na bývalého ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) kvůli způsobu, jímž chtěl zabránit odletu letadla s ruským podnikatelem Alexejem Torubarovem. Po policii žádal také, aby prověřila zpěváka Daniela Landu kvůli jeho údajné hrubosti vyjadřování při předávání cen Český slavík nebo vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou kvůli jejím výrokům na adresu bývalého šéfa protikorupční policie Tomáše Martince.

Loading...
Vstupte do diskuze (32)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nakažených lidí koronavirem v ČR bylo ve středu 295. Jde o mírné zvýšení

09.04.2020 05:40 Nákaza nemocí covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, se v Česku potvrdila u 5312 lidí. Ve…

Týmy zajišťující chytrou karanténu zítra dorazí do krajů

08.04.2020 20:10 Týmy pro zajištění systému chytré karantény mají v krajích nastupovat ve čtvrtek. ČTK to dnes řekl…

Výdaje na pomoc OSVČ mohou být až 17,5 miliardy Kč, uvedlo ministerstvo

08.04.2020 17:28 Výdaje státního rozpočtu na vyplácení jednorázového příspěvku 25.000 korun osobám samostatně…

Opatření se přes Velikonoce zpřísňovat nebudou. Současná stačí, oznámil…

08.04.2020 16:26 V Česku se přes Velikonoce nebudou zpřísňovat bezpečnostní opatření kvůli novému typu koronaviru,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy