Dodávka srazila na tramvajové zastávce několik lidí. Jeden je ve vážném stavu

U pražské tramvajové zastávky Vojenská nemocnice srazila dodávka několik lidí. Záchranáři ošetřili pět lidí, z toho dva vážně zranění skončili v nedaleké Ústřední vojenské nemocnici a další tři se středně těžkými zraněními v Motole. Řidič dodávky měl zřejmě před nehodou zdravotní problémy.

Záchranná služba, ilustrační foto
doporučujeme

K nehodě došlo krátce po deváté hodiny ranní. "S největší pravděpodobností měl řidič dodávky během jízdy zdravotní komplikace, kdy následně vjel do protisměru na tramvajový pás, kde se střetl s osobami, které v tu chvíli stály na zastávce," uvedla pro EuroZprávy.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Vůz se střetl také se dvěma osobními automobily. 

"Na místo jsme vyslali tři posádky rychlé záchranné pomoci, lékařskou posádku, letecké záchranáře a inspektora. Tři lidé utrpěli středně závažná zranění, jeden člověk je zraněn těžce," uvedli na twitteru pražští záchranáři.

Informaci následně rozšířili o další zraněné. Záchranáři nakonec odvezli do nemocnic pět lidí, z toho jeden vážně zraněný byl ve vojenské nemocnici připojen na umělou plicní ventilaci, další utrpěl zranění hlavy a nohy. Do motolské nemocnice odvezli záchranáři tři zraněné ve středně závažném stavu..

Siřišťová dále poznamenala, že v současné chvíli jsou na místě dopravní policisté, kteří zjišťují okolnosti nehody. Policie také žádá očité svědky, aby se neprodleně ozvali na linku 158.

Další šetření ukázalo, že řidič dodávky, který byl před nehodou zřejmě zdravotně indisponován, se předtím srazil s několika osobními vozy. Vůz podle fotoreportéra ČTK skončil po srážce s dalšími auty na tramvajovém ostrůvku, kde zdemoloval zábradlí, zastávkový sloupek i další vybavení zastávky.

Provoz tramvají v úseku Petřiny - Vozovna Střešovice byl v obou směrech přerušen, uvedl dopravní podnik na webu. Později už tramvaje úsekem mohly projíždět, ale v zastávce Vojenská nemocnice nezastavují.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velký přehled: Co vše se od pondělí změní a co znamená konec nouzového…

11.04.2021 22:01 Aktualizováno O půlnoci na 12. dubna skončí nouzový stav. Neznamená to však automaticky zrušení všech restrikcí…

Požár bytu v Praze: 14 zraněných včetně mnoha dětí. Aktivován traumaplán

11.04.2021 19:55 Aktualizováno Po požáru bytu v domě v Černokostelecké ulici v Praze 10 bylo zraněno 14 lidí, z toho šest dětí ve…

Chebsko dnes zasáhlo zemětřesení o síle přes 3 stupně

10.04.2021 22:05 Aktualizováno Severovýchod Chebska zasáhlo dnes dopoledne zemětřesení, jehož nejsilnější otřes přesahoval…

V Česku se za 14 dní sečetla on-line už téměř polovina lidí

10.04.2021 13:06 Za 14 dní od začátku sčítání obyvatel, domů a bytů v Česku obdržel Český statistický úřad (ČSÚ) 2,5…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama