Nejvyšší soud odmítl dovolání útočníka na Kvitovou. Žondra si 11 let odpyká

Nejvyšší soud podle serveru Seznam zprávy odmítl dovolání Radima Žondry, který před čtyřmi lety napadl tenistku Petru Kvitovou a pořezal ji. Za útok si ve vězení odpykává jedenáctiletý trest, jenž mu vyměřil soudce odvolacího soudu. Původně dostal osmiletý trest.

Petra Kvitová
doporučujeme

Nejvyšší soud dovolání zamítl proto, že podle trestního řádu nebyly naplněny důvody pro podání dovolání, řekla ČTK asistentka místopředsedy Krajského soudu v Brně Miroslava Klusová.

Kvitová byla ve svém bytě v Prostějově napadena před Vánoci v roce 2016. Dvojnásobná wimbledonská vítězka při útoku utrpěla vážné zranění levé ruky, nemohla několik měsíců hrát a dokonce jí hrozilo, že bude muset ukončit kariéru. Lékařům se však ruku podařilo po čtyřhodinové operaci zachránit.

Žondra sice od počátku tvrdil, že to nebyl on, kdo nyní třicetiletou tenistku zranil, soud mu však neuvěřil. Odvolací soud uvedl, že nad případem nejsou žádné pochybnosti, a zpřísnil mu trest kvůli tomu, že k napadení nedošlo bezdůvodně, ale plánovaně s cílem krást.

Útočník podle všeho předpokládal, že byt bude prázdný, Kvitová ho však zaskočila a pořezal ji. Poraněné tenistce navíc bránil v odchodu a v telefonování. Soud také přihlédl ke skutečnosti, že Žondra nebyl trestaný poprvé.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zkrácení otevírací doby zřejmě způsobí propouštění, za prázdné hospody…

24.09.2020 18:31 Aktualizováno ROZHOVOR - Hysterie mu výrazně krátí tržby. Majitel pěti pražských restaurací se zaregistrovaným…

Soud označil kauzu Nečasové a BIS za složitou, rozhodne za týden

24.09.2020 17:09 Aktualizováno Pražský vrchní soud dnes nedokázal rozhodnout ohledně Jany Nečasové (dříve Nagyové), lobbisty Iva…

Průzkum: Češi vnímají jako nejdůležitější data o covidu počty nakažených

24.09.2020 14:51 Za nejdůležitější informace o šíření nemoci covid-19 v Česku lidé považují celkové počty nakažených…

Ombudsman vydal příručku pro sociální pracovníky o diskriminaci

24.09.2020 14:44 Veřejný ochránce práv vydal příručku antidiskriminačního práva pro výuku budoucích sociálních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama