Nejvyšší soud rozhodl v kauze útoku na Kvitovou

Nejvyšší soud (NS) už rozhodl o dovolání Radima Žondry, potrestaného za útok na tenistku Petru Kvitovou v jejím prostějovském bytě. Výsledek ale zatím neoznámil, nejprve musí vypracovat písemné znění rozhodnutí. Posun v řízení nastal ve středu a je patrný z justiční databáze InfoSoud.

Petra Kvitová
doporučujeme

Vrchní soud v Olomouci letos v lednu zvýšil Žondrovi trest z osmi na 11 let vězení. Dovolání k NS podal pouze Žondra, nikoli státní zastupitelství. Komentovat výsledek zatím nelze, uvedl mluvčí NS Petr Tomíček.

Krajský soud v Brně původně Žondru potrestal za těžké ublížení na zdraví. Odvolací soud na žádost žalobce překvalifikoval jeho jednání na loupež s přísnější trestní sazbou v rozpětí 10,5 roku až 16 let, a to s ohledem na jeho předchozí trestnou činnost.

Žondra vinu opakovaně popřel. Podle odvolacího senátu není o Žondrově vině pochyb, svědčí proti němu řada důkazů včetně výpovědi napadené tenistky.

Incident se odehrál v prosinci 2016. Pachatel se do bytu dostal pod falešnou záminkou, že jde na revizi kotle a kontrolu teplé vody. Když mu tenistka v koupelně pustila vodu, útočník jí přiložil zezadu na krk nůž, který Kvitová chytila oběma rukama. Muž nakonec odešel z bytu s 10.000 korun, které mu nabídla.

Dvojnásobná wimbledonská vítězka při potyčce s útočníkem utrpěla řezné rány na levé ruce, ve které drží raketu. Absolvovala čtyřhodinovou operaci a na turnaje se vrátila po téměř půlroční pauze.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měla jsem tep 150 a problémy. Zdravá mladá dívka popsala, co s ní udělal…

14.08.2020 22:00 Aktualizováno Není tomu dávno, co se z pražského klubu Techtle Mechtle stalo lokální ohnisko nákazy novým typem…

Vražda dítěte v roce 1990. Pachatel zůstane v ochranné léčbě, potvrdil soud

14.08.2020 16:52 Krajský soud v Praze dnes zamítl žádost Jaroslava Nývlta (dříve Oplištila), který žádal o…

Bohumínský žhář údajně již v červnu ohrožoval rodinu plynovou pistolí,…

14.08.2020 15:42 Muž podezřelý ze zapálení bytu v Bohumíně prý rodinu už dříve ohrožoval plynovou pistolí. Policie…

Mírná zima, pak teplo a vlhko. Klíšťata se letos přemnožila, nakažených…

14.08.2020 12:50 Abychom pro koronavirus nezapomněli i na jiná možná zdravotní rizika, je třeba připomenout, že mají…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama