Nemocnice v Brně přijala ženu s covidem-19. Je ve vážném stavu, dostane remdesivir

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně přijala dnes z ostravské nemocnice pacientku s nemocí covid-19 ve vážném stavu. Je první, které bude nemocnice podávat lék remdesivir. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí svaté Anny Dana Lipovská. Nemocnice má remdesivir pro deset lidí. Stará se o pacienty s koronavirem ve vážném stavu. Nyní má dva takové pacienty, jeden ale nesplňuje podmínky pro podání remdesiviru.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Svatoanenská nemocnice je jedna ze čtyř, kterou ministerstvo zdravotnictví určilo jako garanta léčby remdesivirem. Další tři zařízení jsou pražské Nemocnice Na Bulovce, Fakultní nemocnice v Motole a Všeobecná fakultní nemocnice.

V Jihomoravském kraji přibylo od dnešního rána sedm nových případů nemoci covid-19, k dnešním 17:25 bylo 493 potvrzených případů od začátku epidemie. Vyplývá to z webových stránek ministerstva zdravotnictví. S nemocí v kraji zemřelo 16 lidí, jejich průměrný věk byl 75 let a měli více vážných chorob, uvedli hygienici. Naopak se vyléčilo 345 lidí.

V kraji podle posledních informací hygieniků podstoupilo testy na koronavirus téměř 6900 lidí, pozitivních případů je tedy kolem sedmi procent z testovaných. V karanténě je asi 100 lidí, dalších sto je v takzvané karanténě pendlerů a repatriantů. Pendleři jsou lidé cestující do zahraničí kvůli zaměstnání. Repatrianti jsou lidé, kteří se vrátili do vlasti z ciziny.

Nákazou jsou zasažené všechny regiony a věkové kategorie. Nejvíce případů v kraji je v Brně, a to přes 180. Břeclavsko má 120 případů, desítky se objevují na Znojemsku, Brněnsku, Blanensku a Vyškovsku, desítka je na Hodonínsku. Nejméně nakažených je u dětí, nejvíce ve věkové kategorii od 25 do 34 let, a to skoro 100.

V ČR bylo k dnešnímu ránu 8123 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. Celkem 280 lidí s nemocí zemřelo, 4482 se z ní vyléčilo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nezaměstnanost podle analytiků v červnu stoupla ke 4 procentům

06.07.2020 08:48 Nezaměstnanost v červnu podle odhadů analytiků oslovených ČTK stoupla z květnových 3,6 procenta ke…

Češi si hotely v Praze na léto rezervují většinou na poslední chvíli

05.07.2020 14:57 Hotelové řetězce v Praze mají většinu rezervací zatím od tuzemských cestovatelů. Pobyty si…

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 100 lidí

04.07.2020 21:01 Aktualizováno Hasiči dnes v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v…

Lidem věřícím dezinformacím nemá smysl oponovat, shodli se účastníci…

04.07.2020 10:14 REPORTÁŽ - Českem se šíří dezinformace a konspirační teorie o sítích 5G. Například město Jeseník…

Související:

Právě se děje

Další zprávy