Nová opatření se nesetkala s nadšením. Zasahovaly desítky těžkooděnců, chystá se protest

Nová opatření vyhlášená v Moravskoslezském kraji nejsou pro řadu lidí příliš komfortní. O víkendu proto musely u jedné z tamních hospod zasahovat desítky policistů a těžkooděnců.

policie
doporučujeme

Důvodem bylo podle informací Českého rozhlasu rušení nočního klidu, jehož se měla dopouštět skupina okolo 50 lidí. Ti byli totiž nuceni kvůli epidemiologickým opatřením v regionu opustit zařízení dříve.

V sobotu 18. července proto krátce před půlnocí vyjela na místo speciální pořádková jednotka a policisté obvodního oddělení.

Výtržnosti podle policie začaly ve chvíli, kdy hosté museli opustit místní pivnici a dostali se na ulici. 

Při zásahu policie se ale situace uklidnila. Osoby se postupně rozešly a nikdo nebyl zadržen ani zraněn. Nevznikla rovněž žádná škoda na majetku.

Řadě lidí se však nadále nelíbí rozhodnutí hygieniků, kteří uvrhli na kraj v pátek řadu opatření, včetně povinnosti nosit roušky v uzavřených prostorách a omezení hromadných akcí.

Na sociálních sítích se už objevila výzva k protestu proti nařízením. Uskutečnit se má dnes od 17:00 na centrálním Masarykově náměstí v Ostravě. Opatření nabyla okamžité platnosti, což vyvolalo vlnu nevole a kritiky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Duka požehnal mariánský sloup v Praze

15.08.2020 14:50 Pražský arcibiskup Dominik Duka dnes po poledni požehnal mariánský sloup, který se po 102 letech…

Bohumínský panelák má po požáru opět elektřinu. Část lidí se vrátit nechce

15.08.2020 14:38 Aktualizováno Bohumínský panelový dům, ve kterém před týdnem v sobotu při úmyslně založeném požáru bytu zemřelo…

V Praze prasklo potrubí. Komplikuje provoz tramvají

15.08.2020 09:34 Kvůli havárii vodovodu ve Strojnické ulici v Praze 7 je od dnešních 8:15 přerušený provoz tramvají…

Měla jsem tep 150 a problémy. Zdravá mladá dívka popsala, co s ní udělal…

14.08.2020 22:00 Aktualizováno Není tomu dávno, co se z pražského klubu Techtle Mechtle stalo lokální ohnisko nákazy novým typem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama