O víkendu bylo v zemích s vyšším rizikem koronaviru 25.400 Čechů

V zemích se zvýšeným výskytem nového koronaviru se o víkendu zdržovalo zhruba 25.400 Čechů. Všichni dostali prostřednictvím mobilních operátorů informační SMS o nebezpečí nákazy a odkaz na webové stránky ministerstva zdravotnictví. Vyplývá to z informací Asociace provozovatelů mobilních sítí.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

V Itálii se podle počtu telefonů přihlášených v roamingu zdržovalo 23.900 lidí, v Číně zhruba 400, v Jižní Koreji 420, v Singapuru 250, v Japonsku 390 a v Íránu 64. Operátoři přitom nerozlišovali, zda se lidé v dané zemi nacházejí v ohnisku nákazy. SMS dostali všichni Češi.

Na zaslání zpráv se v pátek odpoledne s operátory dohodl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Dnes by s nimi měl jednat o dalším postupu.

"SMS stále posíláme všem, kteří se v dotčených zemích nově zaroamují, stejně tak jako těm, co se vrátí do ČR odkudkoli z ciziny," řekla ČTK mluvčí O2 Lucie Jungmannová.

V textu zpráv, které O2, Vodafone a T-Mobil rozesílají, informuje ministerstvo zdravotnictví daného člověka o tom, že se nachází v zemi se zvýšeným výskytem koronaviru. Radí řídit se pokyny daného státu a českého ministerstva zdravotnictví.

V Česku se o víkendu vyskytly první tři případy lidí nakažených novým typem koronaviru. Všichni nakažení nedávno navštívili Itálii. Země je největším evropským ohniskem nákazy. Koronavirus se šíří od prosince z Číny. Celkem je na světě skoro 90.000 nakažených, asi 3000 lidí zemřelo.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nakažený biskup Herbst je podle Duky mimo ohrožení života

29.03.2020 17:06 Emeritní biskup Karel Herbst, u kterého se v sobotu potvrdila nákaza novým typem koronaviru, je…

Počet porážek na jatkách se navzdory pandemii prakticky nezměnil

29.03.2020 09:12 Počet porážek zvířat na jatkách se od koronavirové pandemie v ČR změnil pouze o procenta. ČTK to…

Nová ČT 3 pobouřila část seniorů. „Vůči perzekuovaným je to necitlivé,“…

28.03.2020 22:16 Aktualizováno Kanál ČT 3 vyvolává rozpaky i obavy, aby u cílové starší generace nerozesel stesk po socialismu.…

Domovy nejsou na koronavirus připraveny, může se šířit, tvrdí šéf asociace

27.03.2020 21:38 Pokud se pobytová zařízení sociálních služeb budou starat o seniory s onemocněním COVID-19, může se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama