Obchodníci doufají, že budou moci otevřít. Personálu zajistí respirátory

Obchodníci doufají, že po zhruba dvou měsících nuceného uzavření budou moci nadcházející pondělí otevřít. Čekají na jasná pravidla provozu, jsou připraveni se jim maximálně přizpůsobit. Pokud se prodejny otevřou, personál by v nich měl mít povinnost nošení respirátorů třídy FFP2. Podle prodejců se jedná o splnitelné pravidlo, přestože se jim tak opět zvýší náklady. Vyplývá to z dnešní ankety ČTK mezi zástupci obchodních sítí a center.

Češi nakupují v obchodech
doporučujeme

Společnost Knihy Dobrovský podle svého marketingového ředitele Adama Pýchy vítá jakékoliv konstruktivní návrhy, které umožní postupný návrat k běžnému stavu. Od počátku pandemie firma počítala s tím, že se bude muset vypořádat s mnoha nařízeními a omezeními. "Zásadní je, aby přijatá nařízení nekomplikovala nákup zákazníkům. Povinnost FFP2 respirátorů považujeme za splnitelnou, byť to představuje další nemalý náklad, což je v této době vždy důležité připomenout," uvedl Pýcha.

Obuvnická firma Baťa respirátory FFP2 pro své pracovníky už objednala, nejpozději 22. února budou ve všech pobočkách pro personál k dispozici, řekla dnes ČTK marketingová manažerka společnosti Denisa Jandová. Pro zaměstnance dále podle ní platí, že si musejí pravidelně dezinfikovat ruce, doporučené je také používání rukavic. Pro zvýšení bezpečnosti nechá firma Baťa podle Jandové ve vybraných prodejnách instalovat ionizační světla dezinfikující prostor.

Pokud vláda vydá nařízení povinnosti respirátorů FFP2 u personálu, je ho připravena respektovat i síť drogérií Rossmann, řekla manažerka komunikace firmy Olga Stanley.

Centrum Freeport Fashion Outlet v Hatích je podle ředitele Jana Procházky připraveno vybavit respirátory FFP2 všechny zaměstnance, kteří se dostávají do kontaktu se zákazníky. Centrum navíc vytváří i rezervu pro jednotlivé nájemce, aby mohli v případě potřeby vybavit své zaměstnance. V centru je také instalován dezinfekční rám, který slouží návštěvníkům i personálu, dodal Procházka.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) vládě navrhne otevření obchodů od 22. února. Vláda by o tom podle něj měla rozhodnout za jeden až dva dny na mimořádném jednání. Kromě povinných respirátorů pro personál, nikoliv zákazníky, zůstanou v platnosti dosavadní pravidla jako limit 15 metrů čtverečních plochy na jednoho zákazníka, dodržování dvoumetrových odstupů či řízení front před a v obchodech.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spolek Bez komunistů.cz připomněl výročí komunistického puče

25.02.2021 21:57 Ve výroční den komunistického puče z roku 1948 dnes na Staroměstském náměstí v Praze spolek Bez…

Víc než polovina lidí si myslí, že Češi mají nízké sebevědomí

25.02.2021 18:12 Víc než polovina dospělých si myslí, že Češi mají nízké sebevědomí. Naopak desetina lidí mezi 18 a…

KOMENTÁŘ: Vítězný únor je bohužel stále živý. Bolševičtí vrazi mají sochy…

25.02.2021 15:39 KOMENTÁŘ – Stále je po něm patrná nezacelená jizva v duši českého národa. Protiprávní komunistický…

Pracovnu doma nemá ani čtvrtina Čechů

25.02.2021 09:48 Pracovnu má doma podle průzkumu Skanska Reality zhruba 23 procent Čechů, častěji muži. Od jídelního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama