Obec Šumvald je po povodni uzavřená, "čumilové" komplikovali hasičům práci

Obec Šumvald na Olomoucku je kvůli odstraňování následků povodní uzavřená, vjet do ní mohou jen obyvatelé a záchranné složky, uvedla policie. Na uzavírky dohlíží policejní hlídky. O uzavření požádal krizový štáb obce. Šumvald a jeho místní část Břevenec patří k nejpostiženějším oblastem, které zasáhly v noci na pondělí přívalové deště a následná povodeň.

Přidejte svůj názor

krimi
doporučujeme

Uzavření obce by mělo usnadnit především práci hasičů a dalších záchranných složek při odstraňování následků povodní, na místě je navíc i těžká technika. Již v úterý apelovali hasiči na veřejnost, aby do oblastí postižených přívalovými dešti a následnou povodní nejezdili, pokud to není nezbytné nutné.

"Hasiči zde zasahují v nebezpečných a fyzicky náročných podmínkách a práci jim velmi komplikují zvědaví občané, kteří nemají na místě zásahu co dělat," uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová na twitteru.

Kromě uzavřeného Šumvaldu musejí řidiči i nadále počítat s komplikacemi v Oskavě na Šumpersku ve směru na Bedřichov. I tam je silnice uzavřená, a to kvůli propadlému silničnímu mostu, který povodeň strhla, vyplývá z dopravních informací policie.

Do postižené oblasti Uničovska a jižní části Šumperska se dnes vrátilo zhruba 160 hasičů, kteří pokračují v čištění komunikací, v odstraňování naplavenin, bahna a v čerpání vody. Lidé, kteří chtějí materiálně pomoci obyvatelům obcí zasaženým lokální povodní, mohou přivézt věci na požární stanici v Uničově v ulici Jiřího z Poděbrad, vzkázali dnes hasiči na twitteru. "Zde budeme věci shromažďovat a následně přerozdělovat lidem. Nejvíce jsou potřeba balené vody a prostředky na úklid," uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. V obcích pomáhá i řada dobrovolníků, v úterý zde působilo i 19 týmů humanitárních organizací včetně posttraumatického týmu hasičů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O Česku se píše v zahraničí. Rozlučky s koronavirem si všimla i WHO

01.07.2020 21:43 Aktualizováno Zatímco Čechy ještě na začátku dubna pobouřila schůzka prezidenta Zemana s expertním týmem v Lánech…

Cestování v době koronaviru? Problém teď prý představuje hlavně politika

01.07.2020 21:01 Od 1. července došlo k prvnímu pootevření vnějších hranic EU, do níž se nyní dostanou občané 14…

V Dukovanech mají nakaženého, leží v nemocnici

01.07.2020 19:55 Pracovník jaderné elektrárny Dukovany dnes oznámil pozitivní test na koronavirus Osoba se nestýká…

Paralelní dráha na letišti v Ruzyni podle Hřiba není nutná

01.07.2020 18:30 Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) není přesvědčen o tom, že by na ruzyňském letišti měla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy