Obětí výbuchu v Lenoře byl muž, potvrdila pitva. Lidé na místě tragédie už nechtějí žít

Obětí požáru bytového domu v Lenoře na Prachaticku byl muž. Potvrdila to nařízená soudní pitva. Totožnost mrtvého policisté nadále zjišťují a bude známá až v průběhu několika týdnů po genetické expertize. Policie o tom dnes informovala na svém webu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

krimi
doporučujeme

Při čtvrtečním výbuchu a požáru zahynul jeden člověk, devět lidí bylo zraněno. Policie případ vyšetřuje jako úmyslný trestný čin, místní předpokládají, že právě mrtvý muž výbuch způsobil.

"Kriminalisté spolupracují rovněž s vyšetřovateli hasičského záchranného sboru, aby určili příčinu požáru a výbuchu. V této souvislosti bylo zadáno několik znaleckých posudků a expertiz, jejichž výsledky je možné očekávat v řádu několika týdnů až měsíců," uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Podle některých místních tragédii způsobil jeden z obyvatel domu, který tam pak zahynul. Lidé z Lenory tvrdí, že si na něj sousedé z domu stěžovali. "V souvislosti s vyšetřovaným případem prověřují pracovníci odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje informace o údajném oznámení na Policii České republiky, které zazněly od občanů v několika reportážích," řekla Schwarzová.

Na sbírkách pro postižené požárem je už více než 1,5 milionu korun. Bytový dům zasažený výbuchem a požárem bude stržen. Ostatní dva bytové domy v těsném sousedství zůstanou stát, ale části z nich exploze rovněž poničila. Proto muselo být evakuováno 19 lidí. Řada z nich už se mohla vrátit domů, některé byty však ještě nejsou zcela v pořádku a jejich obyvatelé stále musí využívat náhradní bydlení.

Místo po strženém domě zůstane prázdné. Lidé nechtějí žít tam, kde se tragédie stala a budou si hledat jiné domovy. Připomíná to situaci z Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku, kde v únoru 2013 psychicky labilní muž vyhodil do povětří panelový dům. Při tragédii zahynulo šest lidí, tři z nich byly děti. Sedmá oběť zemřela na následky zranění v nemocnici. Ani tam místo strženého domu nevznikl nový.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brutální zbití číšníka v Praze: Soud jednomu z Nizozemců snížil trest

15.10.2019 12:55 Aktualizováno Bratři Armin a Aräsh Nahviovi z Nizozemska si odpykají 5,5 roku a pět let vězení za loňské brutální…

Před soudem v Plzni stanul muž. Z fotbalistů vylákal miliony, tvrdí…

15.10.2019 11:53 Několik milionů korun údajně vylákal od českých fotbalových hvězd čtyřiatřicetiletý Čeněk Pazderka,…

Genderová rovnost? Česko má ostudu, v žebříčku zemí EU se prudce propadlo

15.10.2019 11:50 Aktualizováno Česko je v zajištění rovných příležitostí a podmínek pro ženy a muže pod průměrem EU. V žebříčku 28…

Novoroční ohňostroj bude? Organizátoři se vzepřeli vedení Prahy

15.10.2019 11:07 Organizátoři minulých novoročních ohňostrojů v Praze založili spolek Ohňostroj pro Prahu a chtějí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama