Obnova řízení s Kramným? Rozhodnout mají stejní soudci, podjatost necítí

O obnově řízení v kauze Petra Kramného, odsouzeného na 28 let za vraždu manželky a dcery o dovolené v Egyptě, bude rozhodovat stejná soudkyně. Senát ostravského krajského soudu se necítí podjatý a z rozhodování se nevyloučil. Kramný si proti tomuto rozhodnutí podal stížnost. Není tak jasné, kdy o případné obnově procesu soud rozhodne.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Petr Kramný u soudu (15. 9. 2015)
doporučujeme

Senát rozhodl v neveřejném zasedání. "Bylo rozhodnuto o nevyloučení předsedkyně senátu a členů senátu z vykonávání úkonů trestního řízení v trestní věci odsouzeného Petra Kramného, a to v řízení o návrhu na povolení obnovy vedeném u Krajského soudu v Ostravě," uvedla mluvčí soudu Klára Krystynová. Dodala, že senát se necítí podjatý.

Kramný byl odsouzen za to, že v roce 2013 na dovolené v egyptském hotelu zavraždil elektrickým proudem svou manželku a dceru. Vinu popírá. Byl odsouzen na základě nepřímých důkazů, které ale podle soudu tvoří ucelený řetězec, jehož články na sebe navazují a podporují se. Znalecké posudky při tom hrály zásadní roli.

Těla po převozu do České republiky pitvali znalci z Ústavu soudního lékařství v Ostravě, kteří došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Podle znaleckého posudku, který si dala vypracovat obhajoba, byla nejpravděpodobnější příčinou smrti otrava. Soud si proto objednal revizní posudek, který se přiklonil k zásahu elektrickým proudem.

Policie poté obvinila znalce Radka Matlacha a Igora Farkaše, jejichž expertizou se zaštiťovala obhajoba, z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku. Okresní soud v Ostravě jim udělil podmíněné tresty a pětiletý zákaz činnosti. Podle soudkyně Petry Ritterové oba vědomě zkreslili závěry posudku ve prospěch obžalovaného.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražský Babybox zachránil další život, našli v něm holčičku

16.10.2019 21:06 Do babyboxu v pražském Hloubětíně odložil někdo dnes vpodvečer několikaměsíční holčičku. Je zdravá,…

Česko demonstruje na podporu Kurdů, lidé se sešli v Praze i Brně

16.10.2019 20:26 Aktualizováno Na podporu Kurdů na severu Sýrie se dnes vpodvečer sešlo v Praze na Klárově asi 700 lidí,…

Bertramka nadále láká lidi, za Gotta zapalují další svíčky

16.10.2019 18:09 U domu zesnulého zpěváka Karla Gotta na pražské Bertramce za poslední den přibylo několik svíček a…

Česko už nechce být zemí s levnou prací, píše prestižní deník

16.10.2019 17:55 Česká republika, Polsko a Maďarsko se snaží zbavit pověsti zemí s levnou pracovní silou. Chtějí se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama