Obří podvod na Limberském? Obžalovaný zřejmě napálil řadu dalších fotbalistů

Několika prvoligovým fotbalistům způsobil potíže a škody čtyřiatřicetiletý Čeněk Pazderka, který u soudu v Plzni čelí obžalobě ze zpronevěry a podvodu. Tvrdil to dnes hráč Viktorie Plzeň David Limberský. Podle obžaloby mu způsobil Pazderka škodu za téměř 5,6 milionu korun. Žalobkyně zmiňuje jako poškozeného také Vladimíra Daridu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle dnešní Limberského výpovědi u soudu ale Pazderka způsobil škody také Františku Rajtoralovi, Milanu Petrželovi či Martinu Fillovi. Pazderka vinu popírá.

"Byla to zátěž, co museli poplatit po Čendovi," řekl u soudu Limberský. Pazderka, jemuž hrozí až desetileté vězení, podle obžaloby v letech 2014 až 2016 vylákal z Limberského přes pět milionů korun jako spoluúčast na obchodování s luxusními auty. Hráč ho považoval za přítele. Poskytl mu peníze a věřil, že mu je Pazderka nákupem a následným výhodným prodejem aut zhodnotí.

O další peníze podle spisu připravil Pazderka Limberského při zajišťování opravy luxusního auta Bentley, které fotbalista v roce 2015 naboural v Praze. O milion korun přišel kvůli Pazderkovi podle státní zástupkyně také fotbalový reprezentant a hráč berlínské Herthy Vladimír Darida, jemuž zprostředkovával prodej jeho auta.

"Měl jsem nějaké peníze, chtěl jsem si přivydělat. Čenda vždycky určoval, kolik mu mám poslat. Já jsem se věnoval fotbalu. Bral jsem Čendu jako kamaráda a myslel jsem, že mu můžu věřit," vypověděl Limberský. Pazderkovi podle spisu postupně převedl nebo v hotovosti dal 5,1 milionu korun na nákup drahých aut. Měl slíbený podíl na zisku v procentech nebo v konkrétní sumě. Za celou dobu ale od Pazderky dostal jen 150.000 korun. "Bylo to v době, kdy už jsem byl značně nervózní, propadal jsem skepsi, tak mi chtěl asi zalepit pusu," řekl Limberský.

Připustil, že Pazderkovi natolik věřil, že nikdy nesepisovali doklady o předání peněz. Hráč na sebe nechal dokonce napsat několik úvěrových smluv na auta, která třeba ani nepoužíval. Splátky měl platit Pazderka, leasingové společnosti pak ale nejedou urgovaly o splátky Limberského, který je musel doplácet, uvedl.

Pazderka však u soudu popřel, že by mu fotbalista peníze dával na obchody s auty. Přeposlané stovky tisíc byly podle něj peníze za věci, které Limberskému prodal, a, jak Pazderka řekl, šlo také o splátky hráčových dluhů z hazardu. Fotbalista podle Pazderky prohrál za noc i statisíce korun, které si u něj půjčil a pak mu je vracel. Limberský to rezolutně odmítl.

Připustil, že si od Pazderky koupil drahé hodinky, které u něj viděl a líbily se mu, a také dva luxusní mobily, platil ale prý vždy v hotovosti Pazderkovi do ruky. Rozhodně popřel, že je gambler, který prohrává statisíce korun. "Nikdy v životě jsem si na žádnou hazardní hru nepůjčoval. Jsem profesionální fotbalista a i když nějaký průšvih občas udělám, rozhodně nechodím po nocích gamblovat," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Akutní stres. Soud osvobodil muže, který zabil agresivního hosta v…

19.11.2019 15:52 Aktualizováno Olomoucký krajský soud dnes zprostil jednapadesátiletého Milana Sobotku obžaloby ze zabití hosta v…

Exploze na Českolipsku: Osm zraněných, dva těžce. Unikla kyselina sírová

19.11.2019 15:49 Aktualizováno Osm lidí dnes utrpělo zranění při nečekané chemické reakci při pracovní činnosti v provozovně…

Schizofrenik podřízl prarodičům krk. Ústav nestačí, půjde do detence,…

19.11.2019 14:50 Krajský soud v Plzni dnes poslal do zabezpečovací detence třicetiletého muže, který podle státního…

Posměch i urážky. České děti zažívají na internetu peklo

19.11.2019 12:15 S urážkami, posmíváním a jiným negativním chováním se na internetu podle průzkumu pro společnost…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama