Od pondělí mohou otevřít také herny a kasina

Od pondělí 11. května mohou otevřít herny a kasina. Vyplývá to z údajů zveřejněných na stránkách ministerstva financí (MF). Herny, stejně jako kasina, jsou uzavřené od soboty 14. března.

Harzard, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Usnesením vlády České republiky ze dne 30. dubna o přijetí krizového opatření bude s účinností od 11. května zrušeno usnesení vlády ze dne 23. dubna, kterým byl zakázán provoz heren a kasin," uvádí ministerstvo.

"Pokud se provozovatelé hazardních her rozhodnou otevřít herny a kasina, je nutné respektovat pravidla stanovená v nařízení vlády pro provoz provozoven, ve kterých není zakázán provoz, a to za současného zachování podmínek pro provozování hazardních her," uvádí se dále v prohlášení. Ministerstvo také doporučuje provozovatelům sledovat další vývoj, zejména sdělení či usnesení vlády,.

Zákaz přítomnosti veřejnosti platí v hernách a kasinech od 14. března. Uzavřeny byly také například hospody, pivnice, bary, vinárny, kavárny nebo cukrárny. Část omezení pro tyto provozovny přestane platit 11. května, kdy budou moci být otevřeny zahrádky u restaurací. Vnitřní prostory restaurací se budou moci zákazníkům otevřít o dva týdny později. Ministerstvo zdravotnictví doporučuje, aby restaurace zajistily co největší odstupy mezi obsluhou a zákazníky.

Od příštího pondělí mohou začít fungovat také holičství a kadeřnictví či obchodní centra. Pro návštěvníky se budou moci otevřít také galerie, muzea či výstavní síně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé na cestu do práce mezi městskými částmi doklad nepotřebují. Do…

27.02.2021 22:01 Aktualizováno Pražané nebudou muset mít při cestě do práce či na nákup z jedné městské části do druhé žádný…

Na Berounsku havarovalo letadlo, dva lehce zranění

27.02.2021 19:57 U Hostimi na Berounsku havarovalo dnes odpoledne při nouzovém přistání ultralehké letadlo. Dva lidé…

Češi mění oděvní styl. Saka v době pandemie nahradily tepláky

27.02.2021 14:09 V pandemii z hledáčku českých zákazníků zmizely formální oděvy, menší poptávka byla ale třeba i po…

Exekucí i lidí v nich ubylo, dlužná částka ale rostla

27.02.2021 10:57 V Česku loni ubylo exekucí. Minulý rok v listopadu jich bylo 4,33 milionu, tedy o 145.800 méně než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama