Od pondělí mohou otevřít také herny a kasina

Od pondělí 11. května mohou otevřít herny a kasina. Vyplývá to z údajů zveřejněných na stránkách ministerstva financí (MF). Herny, stejně jako kasina, jsou uzavřené od soboty 14. března.

Harzard, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Usnesením vlády České republiky ze dne 30. dubna o přijetí krizového opatření bude s účinností od 11. května zrušeno usnesení vlády ze dne 23. dubna, kterým byl zakázán provoz heren a kasin," uvádí ministerstvo.

"Pokud se provozovatelé hazardních her rozhodnou otevřít herny a kasina, je nutné respektovat pravidla stanovená v nařízení vlády pro provoz provozoven, ve kterých není zakázán provoz, a to za současného zachování podmínek pro provozování hazardních her," uvádí se dále v prohlášení. Ministerstvo také doporučuje provozovatelům sledovat další vývoj, zejména sdělení či usnesení vlády,.

Zákaz přítomnosti veřejnosti platí v hernách a kasinech od 14. března. Uzavřeny byly také například hospody, pivnice, bary, vinárny, kavárny nebo cukrárny. Část omezení pro tyto provozovny přestane platit 11. května, kdy budou moci být otevřeny zahrádky u restaurací. Vnitřní prostory restaurací se budou moci zákazníkům otevřít o dva týdny později. Ministerstvo zdravotnictví doporučuje, aby restaurace zajistily co největší odstupy mezi obsluhou a zákazníky.

Od příštího pondělí mohou začít fungovat také holičství a kadeřnictví či obchodní centra. Pro návštěvníky se budou moci otevřít také galerie, muzea či výstavní síně.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Celníci zadrželi u hranice se Slovenskem tři migranty

07.07.2020 16:02 Jihomoravští celníci zadrželi poblíž hranic se Slovenskem tři běžence, schovávali se v návěsu…

Policie zřejmě našla tělo vodáka, kterého v Moravě strhl proud vody

07.07.2020 15:47 Policie zřejmě našla tělo šestadvacetiletého muže, kterého 28. června u Moravičan na Šumpersku…

Je stát připraven na krizi? Problémy jsou s elektřinou, vodou i kojeneckou…

07.07.2020 14:35 Koronavirová krize ukázala, že státu obecně chybí zásoby, což se netýká pouze ochranných…

Opatření v případě epidemie: Češi nejvíc podporují měření teploty, ukázal…

07.07.2020 14:28 Z opatření proti šíření případné další pandemie podobné šíření nového koronaviru by největší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy