OKD zahájila další plošné testování na covid-19

Na dole ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku ráno začalo další plošné testování pracovníků OKD na koronavirus. Potrvá do začátku příštího týdne, nejpozději by mělo skončit v úterý. K dnešní 07:00 bylo odebráno přes 200 vzorků, vyhodnotí se prostřednictvím laboratorního PCR testu. Testování je bez problémů, řekla ČTK mluvčí OKD Naďa Chattová.

Ilustrační foto
doporučujeme

Celkem má podstoupit testy přes 3000 lidí. "Testování probíhá od 05:45. Dneska ho provádí čtyři odběrové týmy. V současnosti je otestováno přes 200 lidí, testovat se dnes bude do 16:00. Jde to hladce, bez jakýchkoliv problémů," uvedla Chattová. Na testech se kromě zdravotníků bude podílet armáda.

Testování nařídila Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě. Otestováni budou pracovníci z dolu ČSM-Sever a ČSM-Jih. Důvodem je nárůst počtu lidí nakažených covidem-19. Za posledních několik týdnů hygienici na těchto dolech evidují 149 nakažených.

V těžební společnosti jde už o několikáté plošné testování. Nejprve se testovalo na Dole Darkov, kde se vyskytlo ohnisko nákazy koronavirem, celkem tam onemocnělo 507 pracovníků, jejich příbuzných a kontaktů. Poté se testovalo i na dalších dolech, používaly se ale rychlotesty, které podle hygieniků zcela nevyhovovaly. Hygiena tak ve čtvrtek nařídila provedení PCR testů.

V Moravskoslezském kraji je od počátku pandemie 2122 pozitivně testovaných. Nejvíce právě na Karvinsku, kde hygienici evidují 864 nakažených.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úřad vlády čeká audit. Zaměří se na rovnost pohlaví

12.07.2020 21:30 Rovnost mezi muži a ženami v pracovněprávním vztahu musí platit ve všech odvětvích, včetně státních…

Malý letoun havaroval na Bruntálsku, škoda milion korun

12.07.2020 20:19 Aktualizováno Nedaleko Slezské Harty na Bruntálsku dnes odpoledne havaroval takzvaný vírník, tedy malý letoun se…

Další problém pro turisty na obzoru. Petříček řekl, o jakou zemi jde

12.07.2020 19:56 Aktualizováno Letní dovolené jsou stále v nejistotě, zejména pokud se cestovatelé rozhodnou vyrazit do ciziny.…

EXKLUZIVNĚ: Vraždu Masaryka zosnovali komunističtí agenti pod cizí vlajkou…

12.07.2020 19:51 Aktualizováno ROZHOVOR - Vůbec o jeho násilně tragickém konci nepochybuje. Badatelka Václava Jandečková je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy