Olomoucký arcibiskup Graubner se zotavuje z nákazy koronavirem, byl propuštěn z nemocnice

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner, který byl před více než třemi týdny hospitalizován kvůli koronaviru, byl dnes dopoledne propuštěn do domácího ošetřování. ČTK to dnes potvrdil mluvčí arcibiskupství Jiří Gračka.

Církev
doporučujeme

Dvaasedmdesátiletý arcibiskup olomoucký a metropolita moravský podstoupil test na koronavirus 25. listopadu, kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu byl o několik dní později převezen do nemocnice.

"Mohu potvrdit, že arcibiskup byl dnes propuštěn z nemocnice k domácímu ošetřování," uvedl mluvčí bez podrobnějších informací ohledně arcibiskupovy rekonvalescence.

Arcibiskup odpoledne uvedl, že se cítí již daleko lépe, i když k plnému návratu do služby to bude ještě chtít trochu trpělivosti. "Velmi rád při této příležitosti děkuji všem, kteří se za mé zdraví modlili. Situace byla vážná a já jsem Pánu za vše poděkoval a byl připraven odejít do jeho milosrdenství, ale zároveň jsem slíbil v práci pokračovat, pokud on bude chtít," uvedl arcibiskup na webu olomouckého arcibiskupství.

Při příležitosti svého propuštění poděkoval všem, kdo se za jeho uzdravení modlili, ať už na Velehradě, v olomoucké katedrále, v kněžském semináři či v zahraničí. Zároveň věřící požádal, aby v modlitbách za úplné ukončení pandemie pokračovali.

Arcibiskup byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci poslední listopadový víkend, umístěn byl na ARO a dostával podpůrnou léčbu kyslíkem. Test na koronavirus podstoupil kvůli tomu, že se nemoc krátce před tím vyskytla v okruhu jeho blízkých spolupracovníků. Pozitivní výsledek koronavirového testu se potvrdil také u pomocného biskupa a generálního vikáře Josefa Nuzíka.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda o otevření skiareálů ani nehlasovala, potvrdil Havlíček

27.01.2021 21:15 Vláda dnes o otevření skiareálů podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) ani…

Dbalý si za korupci při ovlivňování zakázek odsedí sedm let

27.01.2021 17:32 Aktualizováno Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků…

Před 25 lety odešla Olga Havlová. Žádná z dalších prvních dam se jí nemůže…

27.01.2021 15:35 Byla morální autoritou, zdobila ji odvaha a upřímnost. Z první polistopadové dámy Olgy Havlové, od…

S kontrolami na horách bude pomáhat i ČOI, tvrdí Havlíček

27.01.2021 11:59 Na kontrolách dodržování protiepidemických opatřeních na horách by se podle ministra průmyslu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama