Omezení provozu pražské bary svazuje více než počet míst k sezení

Nařízená zavírací doba je pro pražské bary a noční podniky mnohem zásadnější omezení než povinnost vpustit jen tolik hostů, kolik je míst k sezení. V souvislosti s novým opatřením bary doporučují včasnou rezervaci místa. ČTK to řekli jejich provozovatelé.

Restaurace
doporučujeme

"Šíření koronaviru a vládní opatření způsobila propad návštěvnosti v tomto odvětví i o více než 90 procent," uvedl dnes pro ČTK například manažer skupiny Bauer Hotel Group Pavel Šíma. Podle informací ČTK se přitom některé podniky rozhodly kvůli nízké návštěvnosti zavřít již koncem června, jiné provoz dočasně ukončily začátkem září.

Z důvodu růstu počtu potvrzených případů koronaviru ministerstvo zdravotnictví od dnešní 18:00 zakázalo vnitřní hromadné akce na stání pro více než deset lidí. Výjimku mají výstavy, trhy a podobné akce. Do restaurací, barů nebo klubů nesmí být puštěno více hostů, než je kapacita k sezení. Stravovací zařízení v celé republice navíc ode dneška musejí být zavřené mezi půlnocí a 06:00. Dosud nařízení platilo jen v Praze, Středočeském kraji a na Uherskohradišťsku.

Omezení počtu hostů na počet míst k sezení není ale například problém pro pražský Black Angels bar. "Náš bar je od otevření pouze a jenom na sezení, protože chceme našim hostům dopřát pocit maximálního komfortu a zážitku při vychutnávání našich koktejlů," uvedl Šíma.

Další pražský podnik - Alibi cocktail & music bar - na svém facebooku láká na víkendové akce. "Míst k sezení máme opravdu hodně, nemusíte se rozhodně ničeho bát. Hlavně žádná panika," napsal. Pro jistotu ale doporučuje rezervaci židle. Aktuální opatření nepřekazí ani dnešní sedmé narozeniny Hangar Baru. "Respektujeme nařízení vlády, a proto je počet míst omezen, doporučujeme tedy rezervaci, ať máte své místo jisté. Pro všechny, kteří se chtějí vyhnout vnitřním prostorům, jsme také připravili pár stolečků venku," informuje bar na facebooku.

Problém v kapacitě k sezení nevidí ani Prague Golf & Games. "Počet míst k sezení je 35, průměrný počet návštěvníků za celý den v posledních dnech je deset," sdělil zástupce podniku ČTK.

Uzavření o půlnoci bude podle Šímy fungovat jako nástroj pro likvidaci převážné většiny barů a nočních podniků v Praze. "Již teď jsou tato omezení pro některé provozy hodně limitující a pro některé to bude znamenat přerušení nebo úplné uzavření provozu, které přinese velké propouštění v tomto oboru. Celý cestovní ruch a gastronomie je na pokraji totálního zničení," řekl Šíma. Podle něho je Praha jedno z nejkrásnějších měst na světě a noční život k velkým městům patří.

"Troufám si říct, že veškerá tato opatření se projeví časem i v dalších odvětvích která jsou s nočním životem spojená. Je hezké jít večer po Praze a nepotkat žádné lidi. Ale tito lidé, kterých je již teď žalostně málo, tvoří příjmy pro velkou většinu drobných podnikatelů, kteří živí nemalé množství lidí a rodin," dodal Šíma.

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) je většina nakažených na rozdíl od jara ve věku 20 až 29 let. Mohou to být tak lidé, kteří se nakazili právě na klubových akcích a mohou být zdrojem šíření nákazy i mezi rizikovými skupinami, řekl ve středu. Pražské kluby a bary podle zjištění ČTK zavedly přísná bezpečnostní a hygienická opatření. Hostům před vstupem měří teplotu, dbají na nošení roušek i dezinfekci rukou.

Koronavirus se v létě rozšířil v pražském klubu Techtle Mechtle, se kterým je spojováno na 250 nakažených. Dalším podnikem, kde se nedávno objevil člověk s covidem-19, byl klub Rodeo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přehledně: Které obchody a služby budou od čtvrtka fungovat?

21.10.2020 22:05 Aktualizováno Kvůli vývoji koronavirové epidemie bude od čtvrtka 06:00 do konce nouzového stavu, který je…

Omezení volného pohybu osob: Co je dovoleno a naopak zakázáno?

21.10.2020 22:00 Aktualizováno Vláda omezila přímý kontakt veřejnosti se státní správou na pět hodin dvakrát v týdnu. Na twitteru…

Bavorsko chce zavést povinné covid testy pro pendlery, také z Česka

21.10.2020 20:26 Aktualizováno Bavorsko zavede povinné testování lidí, kteří do země přijíždějí za prací z rizikových oblastí v…

Nejvíc lidí, přes 53 tisíc, se koronavirem na podzim nakazilo v práci

21.10.2020 18:48 Aktualizováno Nejvíc lidí se na podzim covidem-19 nakazilo v zaměstnání. Podle dat Ústavu zdravotnických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama