Plzeň pláče. V rodišti Karla Gotta vyvěsili černou vlajku

Vedení Plzně dnes vyvěsilo na plzeňskou radnici černou vlajku kvůli úmrtí populárního zpěváka Karla Gotta, který se v Plzni 14. července 1939 narodil. V mázhausu radnice odpoledne umístí kondolenční knihu, řekl ČTK plzeňský primátor Martin Baxa (ODS). V Plzni žil oceňovaný zpěvák s rodiči do roku 1945, poté se přestěhovali do Prahy. V listopadu 2009 získal Gott čestné občanství Plzně.

Karel Gott (Foto: Facebook/Karel Gott)
doporučujeme

Kondolenční kniha se v mázhausu plzeňské radnice objeví kolem 14:30. "Mázhaus bude dnes otevřený mimořádně do 21:00. Kniha tam bude minimálně do konce týdne. Pokud bude zájem lidí velký, tak tam zůstane i příští týden," uvedla mluvčí plzeňské radnice Eva Barborková. Lidé mohou do kondolenční knihy psát poslední vzkazy rodině zesnulého zpěváka. Město také na obrazovce v mázhausu začne v příštích dnech promítat smyčku z fotografií z akcí v Plzni, jichž se Karel Gott zúčastnil.

"Karel Gott byl díky svému neúnavnému úsilí a mimořádnému talentu jednou z nejvýraznějších osobností naší země. Plzeň si vždy vážila a bude vážit jeho úspěchů, svým dílem významně přispěl i k prestiži našeho města. Zprávu o jeho úmrtí přijímám se zármutkem,," uvedl Baxa v tiskové zprávě.

Nejslavnější český zpěvák populární hudby zemřel ve věku 80 let v úterý krátce před půlnocí doma se svými blízkými, řekla dnes ČTK jeho manželka Ivana Gottová. Zpěvák v polovině září oznámil, že trpí akutní leukémií a ambulantně se léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Se zdravotními problémy bojoval i v roce 2016, v listopadu předchozího roku mu bylo diagnostikováno nádorové onemocnění mízních uzlin.

"Malou útěchou mi může být to, že jsem měl možnost panu Karlu Gottovi letos za město Plzeň darovat k jeho životnímu jubileu speciální dárek, jenž ho potěšil," dodal Baxa. Město Plzeň v červenci Gottovi k narozeninám darovalo sedmnáctilitrový dřevěný soudek s dvanáctistupňovým plzeňským pivem, na přední straně soudku byla vyryta slova: Plzeň Mistrovi.

Karel Gott vydal skoro tři stovky alb, první v roce 1965, na kontě má desítky milionů prodaných desek. Své poslední album s názvem Ta pravá vydal loni. Populární je i v Německu či Rusku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lázně ujišťují o zabezpečení proti covidu, potřebují klienty z ČR

27.09.2020 16:58 V lázních je podle Svazu léčebných lázní ČR menší riziko nákazy koronavirem než třeba v obchodě či…

V Praze protestovalo zhruba 400 odpůrců vládních opatření proti koronaviru

27.09.2020 16:42 Několik stovek odpůrců vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes odpoledne sešlo na…

Pražští hasiči mají 5 příslušníků s covidem, desítky dalších v karanténě

27.09.2020 14:09 Pražští hasiči přijímají preventivní opatření kvůli nákaze pěti příslušníků sboru koronavirem.…

Silný déšť zaměstnal hasiče. Čerpali vodu ze sklepů a lagun

26.09.2020 16:36 Silný déšť zaměstnal dnes hasiče v Moravskoslezském kraji. Museli především čerpat vodu ze sklepů i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama