Plzeň pláče. V rodišti Karla Gotta vyvěsili černou vlajku

Vedení Plzně dnes vyvěsilo na plzeňskou radnici černou vlajku kvůli úmrtí populárního zpěváka Karla Gotta, který se v Plzni 14. července 1939 narodil. V mázhausu radnice odpoledne umístí kondolenční knihu, řekl ČTK plzeňský primátor Martin Baxa (ODS). V Plzni žil oceňovaný zpěvák s rodiči do roku 1945, poté se přestěhovali do Prahy. V listopadu 2009 získal Gott čestné občanství Plzně.

Přidejte svůj názor

Karel Gott (Foto: Facebook/Karel Gott)
doporučujeme

Kondolenční kniha se v mázhausu plzeňské radnice objeví kolem 14:30. "Mázhaus bude dnes otevřený mimořádně do 21:00. Kniha tam bude minimálně do konce týdne. Pokud bude zájem lidí velký, tak tam zůstane i příští týden," uvedla mluvčí plzeňské radnice Eva Barborková. Lidé mohou do kondolenční knihy psát poslední vzkazy rodině zesnulého zpěváka. Město také na obrazovce v mázhausu začne v příštích dnech promítat smyčku z fotografií z akcí v Plzni, jichž se Karel Gott zúčastnil.

"Karel Gott byl díky svému neúnavnému úsilí a mimořádnému talentu jednou z nejvýraznějších osobností naší země. Plzeň si vždy vážila a bude vážit jeho úspěchů, svým dílem významně přispěl i k prestiži našeho města. Zprávu o jeho úmrtí přijímám se zármutkem,," uvedl Baxa v tiskové zprávě.

Nejslavnější český zpěvák populární hudby zemřel ve věku 80 let v úterý krátce před půlnocí doma se svými blízkými, řekla dnes ČTK jeho manželka Ivana Gottová. Zpěvák v polovině září oznámil, že trpí akutní leukémií a ambulantně se léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Se zdravotními problémy bojoval i v roce 2016, v listopadu předchozího roku mu bylo diagnostikováno nádorové onemocnění mízních uzlin.

"Malou útěchou mi může být to, že jsem měl možnost panu Karlu Gottovi letos za město Plzeň darovat k jeho životnímu jubileu speciální dárek, jenž ho potěšil," dodal Baxa. Město Plzeň v červenci Gottovi k narozeninám darovalo sedmnáctilitrový dřevěný soudek s dvanáctistupňovým plzeňským pivem, na přední straně soudku byla vyryta slova: Plzeň Mistrovi.

Karel Gott vydal skoro tři stovky alb, první v roce 1965, na kontě má desítky milionů prodaných desek. Své poslední album s názvem Ta pravá vydal loni. Populární je i v Německu či Rusku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté zatím marně pátrají po seniorovi, bez léků je v ohrožení

20.10.2019 21:51 Aktualizováno Liberecká policie dál pátrá po sedmdesátiletém Janu Klosovi, který se v sobotu nevrátil z…

Gustáv Husák: Tušil konec socialismu? Nesnášel Dubčeka, prosazoval Havla

20.10.2019 21:38 Aktualizováno Třikrát byl vyloučen ze stejné strany, přes devět let strávil ve vězení a 14 let byl prezidentem.…

Přípravy na 30. výročí sametu vrcholí. Studenti budou v Brně hodně slyšet

20.10.2019 09:07 Při oslavách 30 let svobody budou v Brně hodně slyšet univerzity a jejich studenti, stejně jako v…

V Hurghadě zemřela Češka. Tělo Pavlíny našli až po několika dnech

20.10.2019 02:34 Aktualizováno V egyptské Hurghadě před několika dny zemřela osmatřicetiletá žena z České republiky. Její tělo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama