Po příčině výbuchu v Explosii pátrají čtyři komise

Příčiny dnešního výbuchu v pardubické společnosti Explosia budou zjišťovat čtyři vyšetřovací komise. Provoz, v němž exploze nastala, je zničený. Čtyři lidé byli při neštěstí vážně zraněni, jeden z nich utrpěl popáleniny na 90 procentech těla a zůstává v kritickém stavu. Policie se začala případem zabývat pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Rodiny zraněných mohou využít policejní psychology.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Explosia
doporučujeme

"Ve věci jsme zahájili úkony pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti," uvedla na webu mluvčí krajské policie Eva Maturová.

"Jsou utvořeny čtyři komise, jedna je pod kontrolou vedení společnosti, další komisi vede Báňský úřad, jehož ředitel je zde na místě. Další komise souvisí s vyšetřováním policie a hasičů. Výsledky budeme mít během několika dnů a budeme z nich vyvozovat konkrétní závěry," řekl novinářům ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), který dorazil na místo neštěstí.

V 7:20 vypukl požár v budově, kde se suší střelný prach. Poté následovala takzvaná deflagrace, menší forma výbuchu doprovázená tlakovou vlnou. V areálu bylo v době výbuchu 500 zaměstnanců, uvedl ministr, pod jehož úřad státem vlastněný podnik spadá.

Výbuch vážně popálil čtyři lidi. Záchranáři tři z nich převezli do popáleninového centra vinohradské nemocnice v Praze, z toho jednoho z nich v kritickém stavu. Všichni tři jsou nadále ve velmi vážném až kritickém stavu, řekla ČTK kolem 17:00 mluvčí vinohradské nemocnice Hana Vránová. Čtvrtý člověk utrpěl kromě popálenin i zranění hlavy a skončil v péči lékařů nemocnice v Hradci Králové.

Zdravotní stav zraněných společnost sleduje, nechce o něm ale zveřejňovat bližší informace. Vedení firmy se spojilo s jejich rodinami. "Snažíme se komunikovat s příbuznými a zmírnit dopady, které celá událost má na jejich psychiku," řekl předseda představenstva společnosti Radomír Krejča. Policejní psychologové nabídli pomoc rodinám zraněných.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záhadné zmizení Čechů v Albánii. Stali se oběťmi obchodníků s orgány?

11.11.2019 17:58 Spisovatel Josef Habas Urban tvrdí, že tři čeští studenti ztracení v roce 2001 během společné…

Církev a hasiči se přou kvůli kostelu v Gutech, biskupství nechce ustoupit

11.11.2019 17:55 Aktualizováno Spor moravskoslezských hasičů a církve kvůli protipožárnímu zabezpečení stavby repliky kostela v…

Stav jednoho zraněného z Explosie se zlepšil, další stále bojuje o život

11.11.2019 14:54 Žádná ze čtyř komisí, které vyšetřují požár a výbuch ve státním podniku Explosia v Pardubicích,…

Tomáš Řepka zůstává za mřížemi. Polepšení se neprokázalo, řekl soudce

11.11.2019 13:04 Aktualizováno Okresní soud v Plzni dnes nepustil fotbalistu Tomáše Řepku podmíněně z vězení. Řepka totiž nesplnil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama