Vítr a sníh opět trhaly vedení, bez proudu je téměř 6000 domácností

Kvůli silnému větru a mokrému sněhu bylo dnes vpodvečer v Česku bez elektřiny přibližně 5850 odběratelů. Kolem 18:00 evidovali energetici nejvíc poruch na severu Moravy, ve Slezsku a na Zlínsku. Vyplývá to z informací distribučních společností ČEZ a E.ON. Výpadky proudu způsobené špatným počasím potrápily Česko už v úterý, kdy bylo od proudu odříznuto až 16.500 domácností. Poslední úterní poruchy přitom energetici odstranili až dnes nad ránem.

Přidejte svůj názor

Poruchové čety ČEZ opravují výpadek dodávky elektřiny
doporučujeme

Společnost ČEZ Distribuce dnes ráno kolem 08:00 evidovala 15.000 odběratelů bez proudu. Kolem 18:00 počet odběrných míst bez elektřiny klesl na přibližně 2500. Nejvíce poruch bylo podle mluvčí společnosti ČEZ Soni Holingerové v Moravskosleszkém a Olomouckém kraji.

Situace se ale odpoledne stabilizovala a nových poruch přestalo přibývat. "Předpokládáme, že většinu poruch odstraníme ještě dnes," řekla ČTK Holingerová.

Společnost E.ON, která distribuuje elektřinu zejména v jižních Čechách a na jižní Moravě, evidovala kolem 18:00 přibližně 3350 domácností bez proudu. Nejhorší situace je podle mluvčí společnosti E.ON Martiny Slavíkové na Zlínsku. V okolí Slavičína, kde spadl strom na vedení, se bez elektřiny ocitlo asi 2600 domácností.

Na Blanensku řeší E.ON dvě poruchy na vedení vysokého napětí v lokalitách Hořice a Šošůvka. "Aktuálně je zde bez elektřiny přibližně 500 domácností," dodala Slavíková. Přes 250 odběratelů zůstává bez proudu na Slušovicku, kde už technici obnovili dodávky tisícovce domácností.

"Na odstranění poruch pracují naši technici přímo v terénu. Předpokládáme, že do večera zvládneme vše úspěšně dokončit," sdělila mluvčí společnosti E.ON.

Silný vítr, mokrý sníh a sněhové jazyky dnes mnohde zkomplikovaly dopravu. Následky počasí mají i svou oběť, na Mladoboleslavsku ráno spadl strom na projíždějící auto a muž uvnitř utrpěl vážné zranění hlavy, kterému podlehl. Na několika řekách ráno platil první povodňový stupeň.

Výstraha meteorologů před silným větrem platila do dnešního večera. Týkala se zejména jihu Čech, Vysočiny a Moravy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Matějská pouť nabídne víc zábavy než loni, novinkou bude atrakce King

20.02.2020 16:42 Matějská pouť, která letos začne 22. února, nabídne na pražském Výstavišti 115 atrakcí, o 15 více…

První letošní případ spalniček na Karvinsku. Hygienici nabádají k…

20.02.2020 13:26 Moravskoslezští hygienici v tomto týdnu zaznamenali letošní první případ spalniček. Vysoce infekční…

Požár v Teplicích. Hasiči z domu evakuovali 14 lidí

20.02.2020 10:11 Aktualizováno Hasiči zasahovali dnes ráno u požáru bytu v ulici Československých dobrovolců v Teplicích. Z domu,…

Zemřela žena, která v Plzni skočila z okna za dcerou. Případ řeší policie

20.02.2020 10:08 Osmatřicetiletá žena, která ve středu ráno skočila z okna za dcerou, zemřela v nemocnici. Dívka je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama