Vítr a sníh opět trhaly vedení, bez proudu je téměř 6000 domácností

Kvůli silnému větru a mokrému sněhu bylo dnes vpodvečer v Česku bez elektřiny přibližně 5850 odběratelů. Kolem 18:00 evidovali energetici nejvíc poruch na severu Moravy, ve Slezsku a na Zlínsku. Vyplývá to z informací distribučních společností ČEZ a E.ON. Výpadky proudu způsobené špatným počasím potrápily Česko už v úterý, kdy bylo od proudu odříznuto až 16.500 domácností. Poslední úterní poruchy přitom energetici odstranili až dnes nad ránem.

Poruchové čety ČEZ opravují výpadek dodávky elektřiny
doporučujeme

Společnost ČEZ Distribuce dnes ráno kolem 08:00 evidovala 15.000 odběratelů bez proudu. Kolem 18:00 počet odběrných míst bez elektřiny klesl na přibližně 2500. Nejvíce poruch bylo podle mluvčí společnosti ČEZ Soni Holingerové v Moravskosleszkém a Olomouckém kraji.

Situace se ale odpoledne stabilizovala a nových poruch přestalo přibývat. "Předpokládáme, že většinu poruch odstraníme ještě dnes," řekla ČTK Holingerová.

Společnost E.ON, která distribuuje elektřinu zejména v jižních Čechách a na jižní Moravě, evidovala kolem 18:00 přibližně 3350 domácností bez proudu. Nejhorší situace je podle mluvčí společnosti E.ON Martiny Slavíkové na Zlínsku. V okolí Slavičína, kde spadl strom na vedení, se bez elektřiny ocitlo asi 2600 domácností.

Na Blanensku řeší E.ON dvě poruchy na vedení vysokého napětí v lokalitách Hořice a Šošůvka. "Aktuálně je zde bez elektřiny přibližně 500 domácností," dodala Slavíková. Přes 250 odběratelů zůstává bez proudu na Slušovicku, kde už technici obnovili dodávky tisícovce domácností.

"Na odstranění poruch pracují naši technici přímo v terénu. Předpokládáme, že do večera zvládneme vše úspěšně dokončit," sdělila mluvčí společnosti E.ON.

Silný vítr, mokrý sníh a sněhové jazyky dnes mnohde zkomplikovaly dopravu. Následky počasí mají i svou oběť, na Mladoboleslavsku ráno spadl strom na projíždějící auto a muž uvnitř utrpěl vážné zranění hlavy, kterému podlehl. Na několika řekách ráno platil první povodňový stupeň.

Výstraha meteorologů před silným větrem platila do dnešního večera. Týkala se zejména jihu Čech, Vysočiny a Moravy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko premiantem ve zvládaní epidemie? Dávno to neplatí, komentátor sepsul…

13.08.2020 10:00 Česko už zřejmě nepatří mezi země, které si nejlépe poradily s epidemií koronaviru. Zatímco se…

Při požáru v domově důchodců ve Mšeně zemřel jeden člověk

13.08.2020 08:57 Jeden člověk zemřel dnes brzy ráno při požáru v domově seniorů ve Mšeně na Mělnicku. Jednu zraněnou…

Rodičovská pro otce? EU chce, aby se více zapojili do výchovy

12.08.2020 22:08 Aktualizováno Současný předobraz rodičovství, kdy je matka s dítětem několik let doma, zatímco otec dítěte chodí…

Upozornění pro Čechy: Kromě testu na covid-19 chce Řecko dál i QR kód

12.08.2020 17:40 Aktualizováno Při cestování do Řecka je i nadále potřeba vygenerovaný QR kód, který země po přijíždějících…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama