Počasí řádilo na Olomoucku: Padaly stromy, voda nebezpečně stoupala

Silný vítr, ale i vydatnější srážky zaměstnaly do dnešního rána hasiče v Olomouckém kraji, kteří mají na kontě tři desítky výjezdů. Odstraňovali především popadané stromy a větve, čerpali vodu nebo čistili vodní toky. Ve Velkém Týnci spadl strom na dodávku a v Určicích na Prostějovsku do spadlého stromu narazilo auto, vše se obešlo bez zranění, sdělil dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Hasiči zůstávají v pohotovosti nejen kvůli větru, ale i sněhu.

Hasiči odstraňují následky orkánu Fabienne, který se prohnal Českem
doporučujeme

"Evidujeme na tři desítky výjezdů, při kterých v drtivé většině hasiči odstraňovali spadené stromy či větší větvě na komunikacích, veřejném prostranství nebo vykazovaly nebezpečí pádů," uvedl mluvčí hasičů.

Hasiči kromě dvou událostí, kdy strom spadl na zaparkované vozidlo nebo do něj auto narazilo, zasahovali také v Brněnské ulici v Prostějově, kde silný vítr strhl velkou plechovou střechu z garáže.

Hasiče zaměstnaly i vydatné srážky. Odčerpávali například větší vodní louži na silnici v průmyslové části Hranic. "Voda zde nebezpečně ohrožovala jednu z komerčních hal," uvedl mluvčí hasičů.

Vodu ze zatopeného sklepa odčerpali hasiči v Huzové na Olomoucku, hasiči v Uničově čistili jezy a řešili průtok toku v Opatovicích na Přerovsku. V Hrubé Vodě na Olomoucku zasahovali hasiči kvůli zatopené komunikaci.

Pro Olomoucký kraj byly vydány výstrahy na silný vítr, novou sněhovou pokrývku a pro některé místa v regionu i sněhové jazyky, sníh dosud ale podle Hošáka žádné komplikace nezpůsobil.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KOMENTÁŘ: Hus neohnul před mocnými hřbet a dál hájil své postoje. Jeho…

07.07.2020 00:32 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Pravdy si vážil více než svého života. Mistr Jan Hus, který byl přesně před 605 lety…

OBRAZEM: V Brně je od pondělí k vidění model Země i Měsíce

06.07.2020 21:55 Od pondělí do neděle jsou v jihomoravské metropoli díky Hvězdárně a planetáriu Brno k vidění modely…

Češi ve videopozdravu přejí dalajlamovi k 85. narozeninám

06.07.2020 11:39 Bývalá první dáma Dagmar Havlová, duchovní a filozof Tomáš Halík, pražský primátor Zdeněk Hřib,…

Nezaměstnanost podle analytiků v červnu stoupla ke 4 procentům

06.07.2020 08:48 Nezaměstnanost v červnu podle odhadů analytiků oslovených ČTK stoupla z květnových 3,6 procenta ke…

Související:

Právě se děje

Další zprávy