Počasí řádilo na Olomoucku: Padaly stromy, voda nebezpečně stoupala

Silný vítr, ale i vydatnější srážky zaměstnaly do dnešního rána hasiče v Olomouckém kraji, kteří mají na kontě tři desítky výjezdů. Odstraňovali především popadané stromy a větve, čerpali vodu nebo čistili vodní toky. Ve Velkém Týnci spadl strom na dodávku a v Určicích na Prostějovsku do spadlého stromu narazilo auto, vše se obešlo bez zranění, sdělil dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Hasiči zůstávají v pohotovosti nejen kvůli větru, ale i sněhu.

Přidejte svůj názor

Hasiči odstraňují následky orkánu Fabienne, který se prohnal Českem
doporučujeme

"Evidujeme na tři desítky výjezdů, při kterých v drtivé většině hasiči odstraňovali spadené stromy či větší větvě na komunikacích, veřejném prostranství nebo vykazovaly nebezpečí pádů," uvedl mluvčí hasičů.

Hasiči kromě dvou událostí, kdy strom spadl na zaparkované vozidlo nebo do něj auto narazilo, zasahovali také v Brněnské ulici v Prostějově, kde silný vítr strhl velkou plechovou střechu z garáže.

Hasiče zaměstnaly i vydatné srážky. Odčerpávali například větší vodní louži na silnici v průmyslové části Hranic. "Voda zde nebezpečně ohrožovala jednu z komerčních hal," uvedl mluvčí hasičů.

Vodu ze zatopeného sklepa odčerpali hasiči v Huzové na Olomoucku, hasiči v Uničově čistili jezy a řešili průtok toku v Opatovicích na Přerovsku. V Hrubé Vodě na Olomoucku zasahovali hasiči kvůli zatopené komunikaci.

Pro Olomoucký kraj byly vydány výstrahy na silný vítr, novou sněhovou pokrývku a pro některé místa v regionu i sněhové jazyky, sníh dosud ale podle Hošáka žádné komplikace nezpůsobil.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Matějská pouť nabídne víc zábavy než loni, novinkou bude atrakce King

20.02.2020 16:42 Matějská pouť, která letos začne 22. února, nabídne na pražském Výstavišti 115 atrakcí, o 15 více…

První letošní případ spalniček na Karvinsku. Hygienici nabádají k…

20.02.2020 13:26 Moravskoslezští hygienici v tomto týdnu zaznamenali letošní první případ spalniček. Vysoce infekční…

Požár v Teplicích. Hasiči z domu evakuovali 14 lidí

20.02.2020 10:11 Aktualizováno Hasiči zasahovali dnes ráno u požáru bytu v ulici Československých dobrovolců v Teplicích. Z domu,…

Zemřela žena, která v Plzni skočila z okna za dcerou. Případ řeší policie

20.02.2020 10:08 Osmatřicetiletá žena, která ve středu ráno skočila z okna za dcerou, zemřela v nemocnici. Dívka je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama