Policie na D1 zastavila podezřelý kamion, kromě pneumatik převážel i migranty

Řidič nákladního vozu se srbskou registrační značkou převážel po D1 kromě pneumatik i pětici migrantů, z převaděčství je podezřelý on i jeho spolujezdkyně. Totožnost migrantů policie prověřuje. Na webu policie to dnes uvedl mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Ilustrační foto
doporučujeme

Kamion policie zastavila ve čtvrtek večer. "Policisty na podezřelý vůz upozornil kolemjedoucí řidič. Ten si všiml osoby, která čas od času vykoukla zpod plachty," uvedl mluvčí.

Operační důstojník hovor propojil na nejbližší hlídku, která vůz při vhodné příležitosti odstavila. Mluvčí uvedl, že policie našla v kamionu dva dospělé a tři mladistvé Afghánce.

"Řidič i spolujezdkyně jsou podezřelí z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Ve věci probíhají úkony trestního řízení," uvedl mluvčí. Doplnil, že totožnost migrantů, místo, kde nastoupili do kamionu a další podrobnosti k případu policie prověřuje.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pracovnu doma nemá ani čtvrtina Čechů

25.02.2021 09:48 Pracovnu má doma podle průzkumu Skanska Reality zhruba 23 procent Čechů, častěji muži. Od jídelního…

Česko si připomene komunistický puč i protesty studentů roku 1948

25.02.2021 03:21 Komunistický puč v únoru roku 1948 i tehdejší studentské protesty proti převratu si dnes připomenou…

Výbuch v Ostravě: V pětipatrovém domě hořelo, několik zraněných

24.02.2021 22:01 Aktualizováno Po ranní explozi a požáru v pětipatrovém domě v Ostravě-Hrabůvce záchranáři ošetřili šest lidí.…

Čechy čeká v Polsku bez testu či očkování povinná karanténa

24.02.2021 21:14 Aktualizováno Cestující přijíždějící do Polska z České republiky a Slovenska čeká od soboty karanténa, pokud…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama