Policisté zatím marně pátrají po seniorovi, bez léků je v ohrožení

Liberecká policie dál pátrá po sedmdesátiletém Janu Klosovi, který se v sobotu nevrátil z cyklovýletu. Senior trpí Parkinsonovou chorobou a pravděpodobně u sebe nemá léky, může proto být v ohrožení života. Po muži už v noci na dnešek pátrali policisté i hasiči, zapojili se také psovodi se psy a vrtulník s termovizí, zatím ale bez výsledku. Pátrací akce bude dál pokračovat přes noc.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

policie
doporučujeme

Pohřešování muže oznámil jeho známý v sobotu kolem 21:00 na tísňovou linku 112 a následně také na obvodním oddělení Hejnice. "Pohřešovaný se ztratil na cyklovýletě v okolí viničné stezky v Oldřichově v Hájích," uvedla mluvčí Vladimíra Šrýtrová na webu Policie České republiky.

Před 21:00 se senior domluvil telefonicky se svým známým, že ho vyzvedne u restaurace U Kozy. "Na sjednaném místě pohřešovaný nebyl a známý jej telefonicky kontaktoval znovu, kdy mu pohřešovaný uvedl, že je neznámo kde a kolo nechá v jeskyni," doplnila mluvčí.

Muž se dosud nevrátil a od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu. Policistům se zatím nepodařilo vypátrat ani jeho kolo. Pohřešovaný je v ohrožení života, musí brát léky, které u sebe pravděpodobně nemá. "Na sobě by měl mít modro-černý cyklistický dres, černé cyklistické kalhoty a červenou přilbu," popsala muže Šrýtrová. Muž je zhruba 174 centimetrů vysoký, má vyholenou hlavu a šedé oči.

"Pátrání bylo zatím bez výsledku, podařilo se nám však v rámci pátrání na cyklostezce poblíž restaurace U Kozy najít na zábradlí pověšený svazek klíčů s modrou šňůrou, který patří právě pohřešovanému. V souvislosti s tímto nálezem se obracíme s žádostí o pomoc na veřejnost, aby se policistům přihlásil člověk, který tyto klíče nalezl a na zábradlí pověsil," doplnila krátce před 17:00 Šrýtrová. Informacemi k nálezu klíčů může podle ní policistům velmi pomoci při dalším pátrání.

"Informace je možné volat na tísňovou linku 158 nebo informovat přímo policisty na kterékoliv policejní služebně," dodala Šrýtrová.

V krátké době je to už druhý senior, po němž policisté a hasiči v Libereckém kraji pátrají. V pátek se na Českolipsku ztratila třiasedmdesátiletá žena, která se vydala na houby v okolí Velkého Grunova. Když se do večera nevrátila, zalarmoval její manžel policii. Ženu se podařilo nalézt ještě v pátek kolem půlnoci, na základě popisu ji poznal strojvedoucí osobního vlaku. Vedla jízdní kolo. "Byla v pořádku, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu a celodenní únavě se nestačila včas vrátit domů," doplnila Šrýtrová.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výbuch na Českolipsku má jednu oběť. V nemocnici zemřel těžce zraněný muž

21.11.2019 17:08 Aktualizováno Úterní neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na…

Dalík si odpykával trest ve znojemském penzionu. Dozorci ho nehlídali

21.11.2019 17:06 Aktualizováno Někdejší lobbista Marek Dalík, kterého v pondělí soud podmíněně propustil z vězení po uplynutí…

Přijmout dětské uprchlíky? Zájem má 200 českých rodin, Hamáček dělá drahoty

21.11.2019 16:08 Aktualizováno Iniciativa Češi pomáhají má seznam zhruba dvou stovek rodin, které by byly ochotny přijmout dětské…

Zadeh žádal po Česku majlant za zpřísněnou vazbu, vysoudil pár tisíc

21.11.2019 12:56 Stát musí odškodnit odsouzeného podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha za to, že ho 41 dní nezákonně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama