Policie požádala firmu OKsystem o podklady k zakázce MPSV

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes požádali společnost OKsystem o podklady k jedné nabídce do soutěže ministerstva práce, která se teprve vyhodnocuje. Firma s policií spolupracuje. ČTK to sdělil ředitel a místopředseda představenstva společnosti Vítězslav Ciml. O jakou nabídku a soutěž se jedná, neupřesnil. Firma OKsystem zajišťuje od 90. let informační systémy ministerstva práce. Resort pořizuje systémy nové.

Přidejte svůj názor

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR
doporučujeme

"Policisté z NCOZ dnes v OKsystemu požádali o předání podkladů ve věci zakázky pro ministerstvo práce a sociálních věcí, kteřá je stále ve fázi vyhodnocování. Zaměstnanci OKsystemu s policisty spolupracují a poskytují veškerou součinnost," uvedl Ciml. Další informace s ohledem na vyšetřování neposkytl.

Podle informací, které má ČTK od zaměstnanců firmy, nebylo možné budovu v Praze na Pankráci dopoledne opouštět.

Ministerstvo by od příštího roku mělo mít nový ucelený systém, který se skládá z několika systémů. Zahrnuje aplikace pro agendu zaměstnanosti či dávek, portál, spisovou službu, ekonomický systém, interní systém a podpůrné systémy. Dodavatele systému pro vyplácení dávek a příspěvků resort ale ani po dvou tendrech stále nemá. V první soutěži zvítězil OKsystem, v minulém volebním období ale vedení ministerstva od smlouvy s ním odstoupilo. Firma se soudí. Druhá soutěž skončila už několikrát u antimonopolního úřadu.

Vedení ministerstva několikrát uvedlo, že má několik variant řešení, aby provoz vyplácení dávek od roku 2021 zajistilo. Plánovalo vyhlásit výběrové řízení na provozovatele nynějšího systému od OKsystemu. Ve hře byl i smír s firmou a případné pokračování v prvním tendru, dokončení druhého tendru, nebo prodloužení nynějšího kontraktu s OKsystemem, popsali zástupci ministerstva loni sněmovnímu sociálnímu výboru.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci zjišťují, jak rodiče zvládají domácí výuku. Můžete se zapojit do…

05.04.2020 17:06 Výzkumníci vytvořili anketu, jak rodiče v době uzavření škol kvůli koronavirové pandemii zvládají…

Mohutný požár v Ostravě zasáhl rodinný dům a zničil auto, škoda pět milionů

05.04.2020 15:06 Aktualizováno Požár rodinného domu v Ostravě způsobil v noci na dnešek škodu okolo pěti milionů korun. Oheň kromě…

Jak můžete bezpečně nakoupit? Zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr představuje…

05.04.2020 14:20 Chtějí ochránit zákazníky i ulevit obchodníkům s potravinami. Zakladatel online supermarketu Rohlík…

ANKETA: Nestíháme, poptávka je větší než před Vánocemi, shodují se…

05.04.2020 13:30 Nestíhají. Takový frmol nezažívají ani v předvánočním období. Dovozci potravin, které si klienti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy