Policie požádala firmu OKsystem o podklady k zakázce MPSV

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes požádali společnost OKsystem o podklady k jedné nabídce do soutěže ministerstva práce, která se teprve vyhodnocuje. Firma s policií spolupracuje. ČTK to sdělil ředitel a místopředseda představenstva společnosti Vítězslav Ciml. O jakou nabídku a soutěž se jedná, neupřesnil. Firma OKsystem zajišťuje od 90. let informační systémy ministerstva práce. Resort pořizuje systémy nové.

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR
doporučujeme

"Policisté z NCOZ dnes v OKsystemu požádali o předání podkladů ve věci zakázky pro ministerstvo práce a sociálních věcí, kteřá je stále ve fázi vyhodnocování. Zaměstnanci OKsystemu s policisty spolupracují a poskytují veškerou součinnost," uvedl Ciml. Další informace s ohledem na vyšetřování neposkytl.

Podle informací, které má ČTK od zaměstnanců firmy, nebylo možné budovu v Praze na Pankráci dopoledne opouštět.

Ministerstvo by od příštího roku mělo mít nový ucelený systém, který se skládá z několika systémů. Zahrnuje aplikace pro agendu zaměstnanosti či dávek, portál, spisovou službu, ekonomický systém, interní systém a podpůrné systémy. Dodavatele systému pro vyplácení dávek a příspěvků resort ale ani po dvou tendrech stále nemá. V první soutěži zvítězil OKsystem, v minulém volebním období ale vedení ministerstva od smlouvy s ním odstoupilo. Firma se soudí. Druhá soutěž skončila už několikrát u antimonopolního úřadu.

Vedení ministerstva několikrát uvedlo, že má několik variant řešení, aby provoz vyplácení dávek od roku 2021 zajistilo. Plánovalo vyhlásit výběrové řízení na provozovatele nynějšího systému od OKsystemu. Ve hře byl i smír s firmou a případné pokračování v prvním tendru, dokončení druhého tendru, nebo prodloužení nynějšího kontraktu s OKsystemem, popsali zástupci ministerstva loni sněmovnímu sociálnímu výboru.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé na cestu do práce mezi městskými částmi doklad nepotřebují. Do…

27.02.2021 22:01 Aktualizováno Pražané nebudou muset mít při cestě do práce či na nákup z jedné městské části do druhé žádný…

Na Berounsku havarovalo letadlo, dva lehce zranění

27.02.2021 19:57 U Hostimi na Berounsku havarovalo dnes odpoledne při nouzovém přistání ultralehké letadlo. Dva lidé…

Češi mění oděvní styl. Saka v době pandemie nahradily tepláky

27.02.2021 14:09 V pandemii z hledáčku českých zákazníků zmizely formální oděvy, menší poptávka byla ale třeba i po…

Exekucí i lidí v nich ubylo, dlužná částka ale rostla

27.02.2021 10:57 V Česku loni ubylo exekucí. Minulý rok v listopadu jich bylo 4,33 milionu, tedy o 145.800 méně než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama