Policie prověřila 4200 restaurací a barů, vládní nařízení jich porušila jen hrstka

Vládní opatření porušilo 16 podniků, které ve středu zkontrolovala policie kvůli dodržování nové zavírací doby. Policisté vyřešili pět případů domluvou, jeden pokutou a deset oznámili správnímu orgánu. Oznámili to dnes na twitteru. Dohromady policie prověřila v celé České republice téměř 4200 restaurací a barů. Výrazná porušení nezaznamenala.

Restaurace, ilustrační fotografie
doporučujeme

Celkový počet restaurací, výčepů a dalších stravovacích provozoven v Česku je podle dřívějších údajů Asociace malých a středních podniků a živnostníků přibližně 40.000.

Bary, restaurace a další stravovací zařízení musí od středy nově zavírat nejpozději ve 20:00, a to včetně výdejních okének. Restrikce se netýká rozvozu jídla. Zakázána po celý den je konzumace alkoholu na veřejnosti. Na všech trzích je zakázán provoz stravovacích služeb a prodej alkoholu. V pondělí o tom rozhodla vláda.

"Provozovatelé, kteří veřejně avizovali, že neuzavřou své provozovny po dvacáté hodině jako vyjádření protestu proti opatřením vlády, tak učinili v řádu jednotek," uvedla policie. Policisté podle vyjádření na twitteru standardním způsobem kontrolují dodržování vládních nařízení, neprovádějí ale žádné celorepublikové masivní akce ani zátahy. "Ani včera (ve středu) nedocházelo ze strany provozovatelů restaurací k zásadnímu porušování opatření," doplnili policisté.

Akci občanské neposlušnosti iniciovali například zaměstnanci pivovaru Malý Janek ze středočeských Jinců. Policie protest ukončila do hodiny. Policisté dorazili i do restaurace U Rady v centru Ostravy, jejíž majitel se k nesouhlasu s opatřeními připojil, podnik ozdobil vlajkami a nechal i po 20:00 otevřený. V Praze pak policie dorazila do restaurace Šeberák, jejíž majitel porušení opatření vysvětlil ztrátou důvěry ve vládu. Stravovací podniky považují nové nařízení za diskriminační, ekonomicky je poškozuje.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pohlreich dostal přednostně vakcínu proti koronaviru

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Restauratér Zdeněk Pohlreich dostal v pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) vakcínu proti…

Na Táborsku se potvrdilo ohnisko ptačí chřipky v malochovu

22.01.2021 19:30 Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá…

Svaz vinařů: Na víno se kvóta pro obchody nevztahuje

22.01.2021 15:38 Kvóta na podíl českých potravin ve velkých obchodech by pro tuzemské vinaře byla problém, podle…

Unie: Otevření bazénů s podmínkou testů může být šancí i rizikem

22.01.2021 15:03 Někteří provozovatelé bazénů otevřou své bazény s podmínkou negativních testů na covid-19 pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama