Policista dal facku opilému muži, kolemjdoucí to natočil. Švejdar se omluvil

Pražská policie se od soboty zabývá skandálním jednáním jednoho z příslušníků, jehož nepřiměřený zákrok proti neznámému muži natočil na video kolemjdoucí. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara bylo chování podřízeného nepřijatelné a neomluvitelné.

Policie ČR, ilustrační foto
doporučujeme

Na sociální síti Facebook se objevilo video zachycující incident, ke kterému došlo na autobusové zastávce K Žižkovu v pražských Vysočanech. Začíná příjezdem policejního vozu na místo, kde se poměrně nekoordinovaně a bez roušky pohybuje neznámý muž, jehož nejprve jeden ze strážců zákona usazuje na lavičku.

Zakrytá ústa a nos však nemá ani zasahující policista, který navíc muži hned dvakrát vlepí facku. Podruhé poté, co muž svou roušku vztekle odhodí na zem. Záběry na zmíněné sociální síti do nedělního rána sdílelo přes 17 tisíc uživatelů.

Video nenechal bez reakce úřadující policejní prezident. „Jsem neskutečně zklamaný z toho, co jsem dnes viděl. Chování policisty je naprosto nepřijatelné a neomluvitelné,“ uvedl Jan Švejdar na twitteru.

Švejdar upřesnil, že nešlo o kontrolu kvůli roušce. Policie zakročila proti muži, který s lahví v ruce demoloval projíždějící vozidla. Při dechové zkoušce mu dle jeho informací byly naměřeny dvě promile.

„Nic z toho ale neomlouvá neprofesionální jednání policisty, navíc bez roušky. Jeho selhání vrhá špatné světlo na celý policejní sbor. O to více v době, kdy musíme jít příkladem. Je mi to moc líto a veřejnosti se upřímně omlouvám,“ dodal policejní prezident.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Česko útočí ruské dezinformace, špuntovkama bojujeme proti laserovým…

25.11.2020 21:59 Aktualizováno ROZHOVOR - Česká republika je v současné době pod útokem ruského státu, který pomocí dezinformací…

Jízdenková kauza: Rittig nepronese závěrečnou řeč, obhájce žádá jeho…

25.11.2020 12:46 Právník lobbisty Iva Rittiga dnes u soudu odmítl, že by měl jeho klient cokoliv společného s…

Kvůli konfliktu mezi partnery zemřelo dítě. Otec je souzen za vraždu,…

25.11.2020 11:10 Aktualizováno Krajský soud v Brně se dnes začal zabývat případem úmrtí měsíčního dítěte, které zemřelo po…

Veterináři varují před krevetami ze Sapy, mohou obsahovat nebezpečnou…

25.11.2020 10:28 Veterináři varují před nebezpečnou bakterií, kterou mohou obsahovat zmražené krevety prodávané v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama