Policisté a hasiči na Jesenicku hledali dívku, našli ji mrtvou

Tragický konec má rozsáhlé pátrání po šestileté dívce v regionu Zlatých Hor na Jesenicku, do kterého se zapojilo v noci na dnešek několik desítek profesionálních a dobrovolných hasičů, policisté a kynologové ze sousedních krajů. Dívka byla nalezena dnes ráno mrtvá, řekla ČTK mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová. Okolnosti její smrti se vyšetřují, byla nařízena soudní pitva. Pohřešování dívky vyvolalo mezi obyvateli Zlatých Hor velkou solidaritu, do pátrání se zapojily stovky lidí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Policie zatím neuvedla, zda šlo o násilný trestný čin, nebo o nešťastnou náhodu. Podle informací ČTK bylo její tělo nalezeno ve 04:00 ve studni, na dotaz ČTK to potvrdila nakonec také policie. "Byla nařízena soudní pitva a bude se čekat na její výsledky," uvedla policejní mluvčí. Upřesnila, že dívenka byla nalezena až poté, co se kolem 01:00 rozešli dobrovolníci s tím, že budou ráno v pátrání pokračovat.

Do policejní databáze pohřešovaných dětí v ohrožení se pátrání nedostalo kvůli okolnostem případu. "Důstojník, který tomu velel, měl informace o tom, že dítě se nachází v té lokalitě. Proto jsme nevyhlašovali dítě v ohrožení, které má celorepublikový dosah," uvedla mluvčí. Bližší informace k případu nechce policie sdělit, a to i s ohledem na rodinu.

Pátrání po holčičce, která podle informací ČTK navštěvovala poslední ročník mateřské školy ve Zlatých Horách, vyvolalo mezi místními vlnu solidarity. Společně s policisty a hasiči ji hledalo zhruba 200 až 300 místních obyvatel. "Hodně nám pomohl mobilní rozhlas, facebook i facebookové profily Zlatých Hor. Během chvilky se shromáždilo přes 200 lidí. Nicméně byla tady spousta hasičů, policistů, všem patří poděkování, i když to bohužel takto dopadlo," řekl dnes ČTK starosta Zlatých Hor Milan Rác.

Dobrovolníci se kvůli hledání holčičky sešli v úterý ve 21:30 u hasičské zbrojnice, skupiny se poté z terénu vrátily dnes kolem 01:30. Lidé se svolávali především přes sociální sítě, kde byla zveřejněna i fotografie dívenky včetně popisu oblečení. Na výzvu k pátrání reagovali místní okamžitě, další jednotlivci poté až do nočních hodin podrobně popisovali, která místa v okolí prošli a prohledali.

Dívku podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka hledali také specialisté lezeckých skupin, komunikačních technologií i kynologové ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. V pátracích skupinách několik hodin prohledávali terén. V pohotovosti byla kvůli pátrání po dívce také potápěčská skupina z Olomouce i záchranáři z nedalekého Polska.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neotvírejte kanály. Může tam být koronavirus, apelují vodárny na veřejnost

05.04.2020 23:24 Aktualizováno Společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK), která dodává vodu přibližně 300.000 lidí v…

Počet nakažených v ČR stále roste. Zemřelo 67 pacientů s covid-19

05.04.2020 21:49 Aktualizováno V Česku se od dnešního rána zvýšil počet zemřelých s nemocí covid-19 o pět na 67. Uzdravených…

Hasiči vyprostili batole z pětimetrové jámy

05.04.2020 21:36 Moravskoslezští hasiči v Klimkovicích nedaleko Ostravy dnes odpoledne vyprostili 1,5letého…

Policie hledá dva lidi z Prahy. Panují obavy, že spáchali sebevraždu

05.04.2020 21:02 Policisté pátrají po dvou lidech z Prahy, kteří by se mohli pokusit o sebevraždu. Oběma je 46 let.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy