Policisté dnes v noci nezaznamenali vážné porušení vládních nařízení

Policisté v noci nezaznamenali vážnější problém kvůli nedodržování vládních opatření proti šíření koronaviru. Na twitteru dnes ráno poděkovali provozovatelům restaurací a barů za respektování otvírací doby a návštěvníkům za ohleduplnost.

Bar, ilustrační foto

V sobotu ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) upozornil na to, že policisté v pátek večer zasahovali v mnoha provozovnách, které byly přes zákaz otevřené i po 22:00. Podle zjištění zpravodajů ČTK řešili policisté v krajích v sobotu pozdě večer jen drobné prohřešky.

Ministr Blatný požádal ministra vnitra i policejního prezidenta o zpřísnění kontrol a vyslovil se pro to, aby provozovatelé podniků porušující pravidla dostali pokuty v řádech milionů korun. Česko se nyní nachází na hranici mezi třetím a čtvrtím stupněm protiepidemického systému PES a při zhoršení situace podle Blatného hrozí, že se podniky, které byly znovu otevřené teprve ve čtvrtek, budou muset zavřít.

"V průběhu sobotní noci jsme nezaznamenali vážnější problém související s nedodržováním vládních nařízení. Děkujeme provozovatelům za respektování zavírací doby a návštěvníkům za ohleduplnost," uvedla dnes policie.

Například ostravští strážníci v sobotu znovu zopakovali kontrolní akci ve Stodolní ulici, která je oblíbeným zábavním místem krajské metropole. Odhalili jednu provozovnu, která měla otevřeno po 22:00. O páteční noci protiepidemická opatření porušili tři provozovatelé. "Nebyla to shodná provozovna s předešlou nocí. Ty, která byly v pátek otevřeny, zavřely," uvedl mluvčí městské policie Jindřich Machů. Strážníci v noci v celé Ostravě zkontrolovali 166 provozoven. "Z toho jsme čtyři, včetně provozovny ve Stodolní ulici, oznámili správnímu orgánu, protože byly otevřené po 22:00," doplnil mluvčí.

Ve středních Čechách byly v noci na dnešek hlášeny menší problémy například v Mladé Boleslavi, kde strážníci vyjížděli ke konfliktu dvou mužů před jedním z barů. "Na místo byla vyslána hlídka, která po příjezdu celou šarvátku mezi muži okamžitě ukončila," uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta. Boleslavští strážníci v noci na dnešek také pokutovali člověka, který popíjel na ulici alkohol, a porušil tak městskou vyhlášku. Středočeští policisté podle mluvčí Michaely Richterové žádné problémy související s narušováním veřejného pořádku řešit nemuseli.

Mluvčí jihomoravských policistů David Chaloupka upřesnil informace k pátečnímu zásahu v brněnském klubu. "Když policisté na místo dorazili, produkce už nepokračovala a návštěvníci z podniku odcházeli. Policisté na místě řešili zejména roušky a rozestupy, další postup bude stanoven v pondělí," sdělil dnes ČTK Chaloupka.

Komplikace vznikly při odchodu hostů v šatně klubu. Vedení podniku 7. nebe se na své facebookové stránce svým návštěvníkům omluvilo za selhání jednoho z členů obsluhy, kvůli jehož chybě se prodloužilo vydávání oblečení ze šatny.

Policie na Vysočině zkontrolovala v sobotu kolem 1200 restaurací, barů i stánků na adventních trzích. Nikde nezjistila, že by některé podniky porušily vládou předepsanou otevírací dobu. "Provozovatelé i hosté se chovali spořádaně," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Někde jen porušili lidé povinné nošení roušek.

V současném třetím stupni pohotovosti mohly restaurace otevřít, musejí ale zavřít nejpozději ve 22:00. Hosté mohou obsadit jen polovinu kapacity podniku a u stolu mohou sedět maximálně čtyři lidé. Při zhoršení situace na čtvrtý stupně by restaurace mohly fungovat jen přes výdejní okénka.

U pražské ÚVN proběhla další demonstrace proti chování kanceláře prezidenta

17.10.2021 13:57 Před hlavním vjezdem do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v pražských Střešovicích, kde je…

Počet nových smluv o stavebním spoření v pololetí klesl

17.10.2021 08:14 Stavební spořitelny uzavřely v pololetí 217.539 nových smluv o stavebním spoření, což byl meziroční…

U Pražského hradu protestovalo asi 200 lidí proti chování kanceláře…

16.10.2021 20:10 Na Hradčanském náměstí v Praze dnes večer protestovaly zhruba dvě stovky lidí proti chování…

Mezi nejméně prestižní profese patří uklízečka, ostraha a dělník

16.10.2021 09:15 Mezi nejméně prestižní profese patří v ČR i ve světe uklízeč či uklízečka, ostraha a stavební…

Restauratéři se brání možnosti, že by sami kontrolovali bezinfekčnost

15.10.2021 16:52 Restauratéři nesouhlasí s návrhem ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), aby kontrolovali…

Neočkovaným se od pondělí ztíží návrat z Finska, Maďarska a Lucemburska

15.10.2021 10:59 Z Finska, Maďarska a Lucemburska bude od pondělí pro lidi nenaočkované proti covidu-19 obtížnější…

Žalobkyně navrhla řidiči, který srazil a zabil prvňáka, dvouletou podmínku

14.10.2021 18:06 Aktualizováno Státní zástupkyně Klára Loudová dnes před kladenským soudem navrhla v závěrečné řeči podmíněný…

Pelta zopakoval, že nesouhlasí s obžalobou v kauze sportovních dotací

14.10.2021 17:00 Bývalý předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslav Pelta dnes u soudu v případu údajných…

Češi si připlatí. Svaz řekl, o kolik zdraží pečivo

14.10.2021 16:53 Průměrný Čech podle Svazu pekařů a cukrářů ČR měsíčně utratí za chléb asi 120 korun. Kvůli…

Čeští elfové zpřístupnili databázi dezinformačních řetězových mailů

14.10.2021 08:47 Česká veřejnost má nyní k dispozici vyjímečný nástroj, jak si ověřit a odhlait masové šíření…

Související:

Právě se děje

reklama