Policisté dnes v noci nezaznamenali vážné porušení vládních nařízení

Policisté v noci nezaznamenali vážnější problém kvůli nedodržování vládních opatření proti šíření koronaviru. Na twitteru dnes ráno poděkovali provozovatelům restaurací a barů za respektování otvírací doby a návštěvníkům za ohleduplnost.

Bar, ilustrační foto
doporučujeme

V sobotu ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) upozornil na to, že policisté v pátek večer zasahovali v mnoha provozovnách, které byly přes zákaz otevřené i po 22:00. Podle zjištění zpravodajů ČTK řešili policisté v krajích v sobotu pozdě večer jen drobné prohřešky.

Ministr Blatný požádal ministra vnitra i policejního prezidenta o zpřísnění kontrol a vyslovil se pro to, aby provozovatelé podniků porušující pravidla dostali pokuty v řádech milionů korun. Česko se nyní nachází na hranici mezi třetím a čtvrtím stupněm protiepidemického systému PES a při zhoršení situace podle Blatného hrozí, že se podniky, které byly znovu otevřené teprve ve čtvrtek, budou muset zavřít.

"V průběhu sobotní noci jsme nezaznamenali vážnější problém související s nedodržováním vládních nařízení. Děkujeme provozovatelům za respektování zavírací doby a návštěvníkům za ohleduplnost," uvedla dnes policie.

Například ostravští strážníci v sobotu znovu zopakovali kontrolní akci ve Stodolní ulici, která je oblíbeným zábavním místem krajské metropole. Odhalili jednu provozovnu, která měla otevřeno po 22:00. O páteční noci protiepidemická opatření porušili tři provozovatelé. "Nebyla to shodná provozovna s předešlou nocí. Ty, která byly v pátek otevřeny, zavřely," uvedl mluvčí městské policie Jindřich Machů. Strážníci v noci v celé Ostravě zkontrolovali 166 provozoven. "Z toho jsme čtyři, včetně provozovny ve Stodolní ulici, oznámili správnímu orgánu, protože byly otevřené po 22:00," doplnil mluvčí.

Ve středních Čechách byly v noci na dnešek hlášeny menší problémy například v Mladé Boleslavi, kde strážníci vyjížděli ke konfliktu dvou mužů před jedním z barů. "Na místo byla vyslána hlídka, která po příjezdu celou šarvátku mezi muži okamžitě ukončila," uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta. Boleslavští strážníci v noci na dnešek také pokutovali člověka, který popíjel na ulici alkohol, a porušil tak městskou vyhlášku. Středočeští policisté podle mluvčí Michaely Richterové žádné problémy související s narušováním veřejného pořádku řešit nemuseli.

Mluvčí jihomoravských policistů David Chaloupka upřesnil informace k pátečnímu zásahu v brněnském klubu. "Když policisté na místo dorazili, produkce už nepokračovala a návštěvníci z podniku odcházeli. Policisté na místě řešili zejména roušky a rozestupy, další postup bude stanoven v pondělí," sdělil dnes ČTK Chaloupka.

Komplikace vznikly při odchodu hostů v šatně klubu. Vedení podniku 7. nebe se na své facebookové stránce svým návštěvníkům omluvilo za selhání jednoho z členů obsluhy, kvůli jehož chybě se prodloužilo vydávání oblečení ze šatny.

Policie na Vysočině zkontrolovala v sobotu kolem 1200 restaurací, barů i stánků na adventních trzích. Nikde nezjistila, že by některé podniky porušily vládou předepsanou otevírací dobu. "Provozovatelé i hosté se chovali spořádaně," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Někde jen porušili lidé povinné nošení roušek.

V současném třetím stupni pohotovosti mohly restaurace otevřít, musejí ale zavřít nejpozději ve 22:00. Hosté mohou obsadit jen polovinu kapacity podniku a u stolu mohou sedět maximálně čtyři lidé. Při zhoršení situace na čtvrtý stupně by restaurace mohly fungovat jen přes výdejní okénka.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podíl Čechů, kteří neplatí včas dluhy, loni klesl na 5,7 procenta

18.01.2021 15:30 Schopnost Čechů splácet závazky se loni dále zlepšila. Na konci roku 2020 mělo dluhy po splatnosti…

Praha bude rozvíjet systém náramků seniorům pro přivolání pomoci

18.01.2021 13:41 Pražský magistrát bude rozvíjet pro seniory systém speciálních náramků, kterým si v případě…

Od února se mění pravidla pro prodej psů a koček

17.01.2021 22:04 Aktualizováno Od února nebude možné prodávat psy a kočky ve zverimexech nebo na veřejných prostranstvích,…

V úterý otevřou papírnictví a obchody se spodním prádlem oblečením pro děti

17.01.2021 18:41 Od úterý se mohou otevřít papírnictví, obchody s oblečením a botami pro děti a prodejny se spodním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama