Policisté rozšířili pátrání po seniorce z Oskavy, v terénu jsou psovodi i drony

Policisté dnes rozšíří okruh pátrání po čtyřiasedmdesátileté ženě z Oskavy, která se pohřešuje v souvislosti s bleskovými záplavami, až do okolí Šumvaldu. V terénu ji dnes hledají dvě desítky policistů včetně psovodů, ze vzduchu budou celou situaci opět monitorovat drony, řekla dnes ČTK mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

policie
doporučujeme

Seniorka se pohřešuje od nedělního večera, kdy se pod ní utrhl břeh rozvodněného potoka.

"Dnes se na pátrací akci podílejí kolegové z olomouckého územního odboru, máme nasazeny také psovody a v terénu jsou i drony. Oblast pátrání dnes rozšiřujeme, dnes bychom se chtěli zaměřit zejména na úsek v okolí Šumvaldu. Budeme postupovat proti toku řeky Oskavy směrem na Dolní Libinu, kde v předchozích dnech bylo ukončeno pátrání. Rozšiřujeme to tak o další úsek," doplnila mluvčí. V terénu jsou aktuálně nasazeny dvě desítky policistů, situace se ale podle potřeb může měnit.

Policisté v předchozích dnech prohledávali zhruba osmikilometrový úsek mezi Oskavou a Novou Hradečnou. Pátrání po pohřešované ženě se rozběhlo hned v pondělí ráno, prostor ze vzduchu monitoroval policejní vrtulník, ženu hledali policisté i za pomoci dronu. Voda sice opadla, terén je ale nadále špatně přístupný, koryto potoka lemují nánosy bahna a dřeva. Ve středu navíc v oblasti opět pršelo. Policisté dosud prohledávali oba břehy řeky Oskavy, přilehlé toky a vodní plochy a také louky a zahrady u rodinných domů, které jsou plné nánosů, naplavenin a popadaných stromů.

Oskava, odkud žena pocházela, je jednou z obcí, které ničivé záplavy v noci na pondělí postihly nejvíce. Sílu přívalových dešťů, jež v okamžiku zvedly hladinu řeky Oskavy, dokazuje i utržený most mezi Oskavou a Bedřichovem.

Ničivé záplavy, které postihly Uničov a okolí a jižní část Šumperska v noci na pondělí, mají dosud jednu oběť, osmačtyřicetiletou ženu z místní části Šumvaldu Břevence. V obcích pokračuje odstraňování následků povodní. Také dnes se kvůli pohybu těžké techniky a práci hasičů uzavřela obec Šumvald, vjezd tam mají pouze záchranné složky a místní lidé.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Celníci zadrželi u hranice se Slovenskem tři migranty

07.07.2020 16:02 Jihomoravští celníci zadrželi poblíž hranic se Slovenskem tři běžence, schovávali se v návěsu…

Policie zřejmě našla tělo vodáka, kterého v Moravě strhl proud vody

07.07.2020 15:47 Policie zřejmě našla tělo šestadvacetiletého muže, kterého 28. června u Moravičan na Šumpersku…

Je stát připraven na krizi? Problémy jsou s elektřinou, vodou i kojeneckou…

07.07.2020 14:35 Koronavirová krize ukázala, že státu obecně chybí zásoby, což se netýká pouze ochranných…

Opatření v případě epidemie: Češi nejvíc podporují měření teploty, ukázal…

07.07.2020 14:28 Z opatření proti šíření případné další pandemie podobné šíření nového koronaviru by největší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy