Polovina Čechů bude v létě pracovat na rekonstrukci a zvelebování domácností a zahrad

V létě chce investovat do rekonstrukce nebo vybavení domácnosti, chalupy či zahrady více než polovina Čechů (53 procent). Přes 40 procent z nich plánuje investice v řádech desítek tisíc korun. Vyplývá to z průzkumu, který uskutečnila úvěrová společnost Fair Credit na přelomu května a června mezi 880 respondenty.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nejčastěji budou lidé pořizovat vybavení do domácnosti (45 procent) a rekonstruovat (42 procent). Do zvelebování zahrady či balkonu se pustí více než třetina (35 procent). Sedm z deseti respondentů bude investici hradit z úspor nebo aktuálně dostupné hotovosti (43 procent). Asi šest procent plánuje využít půjčku.

"Rekonstrukce a vylepšování bydlení bývá typické pro letní období. Letošní specifické jaro s karanténními omezeními ale ukázalo, že častější pobyt doma inspiroval řadu Čechů ke zpříjemnění domácího prostředí už dříve. V průběhu března až května tak investovala do rekonstrukce nebo zvelebení domova více než polovina Čechů, což je ve shodě se stejným podílem lidí, jež byli nuceni kvůli koronavirové pandemii zůstat delší čas doma," uvedl jednatel Fair Creditu Tomáš Konvička.

Ze zhruba poloviny Čechů, kteří se v období pandemie do zvelebení domácnosti pustili, jich třetina přiznala výrazně vyšší investici, než v tomto jarním období obvykle realizují. Částku do 5000 korun investovali čtyři z deseti dotázaných, více než čtvrtina (27 procent) utratila 5000 až 10.000 korun. Téměř pětina investovala 10.000 až 30.000 Kč a 11 procent více než 30 tisíc korun, častěji lidé z generace nad 45 let.

Nejčastěji v období pandemie Češi pořizovali televizor nebo jinou audiovizuální techniku, oblíbeným artiklem byly i grily, udírny, houpačky a houpací sítě.

Témata: Byty | domy | češi | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze prasklo potrubí. Komplikuje provoz tramvají

15.08.2020 15:47 Aktualizováno Kvůli havárii vodovodu ve Strojnické ulici v Praze 7 je od dnešních 8:15 přerušený provoz tramvají…

Duka požehnal mariánský sloup v Praze

15.08.2020 14:50 Pražský arcibiskup Dominik Duka dnes po poledni požehnal mariánský sloup, který se po 102 letech…

Bohumínský panelák má po požáru opět elektřinu. Část lidí se vrátit nechce

15.08.2020 14:38 Aktualizováno Bohumínský panelový dům, ve kterém před týdnem v sobotu při úmyslně založeném požáru bytu zemřelo…

Měla jsem tep 150 a problémy. Zdravá mladá dívka popsala, co s ní udělal…

14.08.2020 22:00 Aktualizováno Není tomu dávno, co se z pražského klubu Techtle Mechtle stalo lokální ohnisko nákazy novým typem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama