Polsko umožní českým řidičům vyzvednout si auta z letišť

Polsko umožní českým řidičům, kteří nechali svá auta na polských mezinárodních letištích, aby si je vyzvedli a odvezli domů. Dnes o tom informovalo české ministerstvo zahraničí, které o možnosti vyzvednutí vozidel vyjednávalo s Varšavou. Zájemci o vyzvednutí aut se do středy musejí obrátit na české velvyslanectví v Polsku. Na letiště je z Česka zavezou autobusy.

Ilustrační foto
doporučujeme

Možnost vyzvednutí se týká českých vozidel, která řidiči nechali zaparkovaná na letištích ve Varšavě, v Katovicích, v Krakově a ve Vratislavi a kvůli pandemii koronaviru už neměli možnost vrátit se s nimi do Česka.

"Vyzvednutí bude možné cestou hromadného svozu majitelů odstavených vozidel autobusy na mezinárodní letiště v Polsku. Služba bude organizována Velvyslanectvím ČR ve Varšavě, nicméně zajišťována soukromým provozovatelem, a bude tudíž zpoplatněná," uvedlo ministerstvo zahraničí v tiskové zprávě.

Termín vyzvednutí vozidel zatím nebyl stanoven. Zájemci se ale musejí do 13. května ohlásil českému velvyslanectví ve Varšavě, které sestavuje seznam lidí, kteří si pojedou auta vyzvednout.

České diplomacii se podařilo vyjednat, že řidiči budou osvobozeni od placení parkovacích poplatků v Polsku nad rámec částky, kterou už uhradili. Ministerstvo zahraničí také řidičům doporučuje, aby si s sebou vzali startovací kabely nebo jiná přenosná startovací zařízení kvůli tomu, že auta byla na letištích odstavená dlouhou dobu, a mohl by tak být problém s jejich uvedením do provozu.

Polsko kvůli koronaviru zcela uzavřelo hranice a nepovoluje vstup do země cizincům. Češi proto dosud neměli možnost, jak si vozidla, která v zemi zanechali před letem do jiného státu, vyzvednout.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žena porušila karanténu. Od soudu si odnesla tříletý trest

25.09.2020 13:29 Renáta Gažová měla v květnu pozitivní test na koronavirus a hygienici jí nařídili povinnou…

Další dezinformace vyvrácena. Jak to je s lidmi, kteří mají být nakažení,…

25.09.2020 12:15 Sociálními sítěmi se stále více šíří zpráva, která tvrdí, že někdo ze známých byl poslán na test,…

Petr Čtvrtníček onemocněl covidem-19, údajně leží na JIP v nemocnici

25.09.2020 09:49 Nákaza koronavirem se nevyhýbá ani známým osobnostem. Herec a humorista Petr Čtvrtníček musel být…

Do domova důchodců v Humpolci se vracejí pracovníci, armáda odjela

25.09.2020 09:46 Armáda dnes ukončila pomoc v humpoleckém domově pro seniory. Do práce se už vrátilo deset z 19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama