Pošta zvýšila v lednu počet balíků o pětinu na 4,5 milionu

Česká pošta doručila letos v lednu 4,5 milionu balíkových zásilek, což je o 19 procent více než ve stejném období loni. Důvodem zvýšeného počtů balíků byly objednávky z e-shopů i vracení nevhodných vánočních dárků, uvedla dnes firma.

Česká pošta
doporučujeme

"Každoročně patří začátek roku k silnějším obdobím, kdy lidé využívají Českou poštu k vrácení nevhodných vánočních dárků, k jejich reklamacím nebo třeba k nákupům povánočního zlevněného zboží. Výjimkou byl loňský rok, kdy počty balíkových zásilek rostly i v průběhu roku," uvedl mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Mezi loňské nejsilnější měsíce patřil kromě závěru roku duben, kdy pošta doručila 4,46 milionu balíků a říjen se 4,43 milionu zásilkami. Nejvíc zásilek Česká pošta přepravila v listopadu, celkem 6,67 milionu.

"I v letošním roce pokračuje loňský trend, že lidé přesunuli své nákupy na internet. Nahrává tomu přetrvávající uzavření kamenných prodejen s většinou sortimentu, včetně spodního prádla. U Astratexu byl zájem navíc podpořen rozsáhlou slevovou akcí, což vedlo ke zvýšení našich prodejů v lednu meziročně o více než 50 procent. Zároveň byl leden pro nás rekordním měsícem," řekl ČTK ředitel on-line prodejce spodního prádla Astratex Miroslav Tesař.

Podle údajů Asociace pro elektronickou komerci vzrostl loni český on-line trh meziročně o 26 procent a přiblížil se hranici 200 miliard korun. "Jde o téměř dvojnásobné tempo růstu v porovnání s růstem mezi roky 2019 a 2020. To je samozřejmě způsobeno přesunem spotřeby do on-line prostředí v důsledku pandemie koronaviru. Na celkových maloobchodních prodejích se e-shopy podílí již 16 procenty," podotkl obchodní ředitel Shopsysu Matěj Kapošváry. Růst oboru však může zkomplikovat nedostatek kvalifikovaných pracovních sil. O ty stávající nastává na trhu boj, dodal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poptávka po hotových jídlech v době epidemie roste

04.03.2021 11:02 S ohledem na čím dál častější práci z domova narostl za poslední rok zájem o dovážku hotových jídel…

Vězeň se bál koronaviru, neúspěšně se domáhal přerušení trestu

04.03.2021 10:10 Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost vězně, jenž se domáhal přerušení trestu kvůli rychlému šíření…

Mnohá dětská hřiště v Praze budou nadále přístupná

03.03.2021 18:09 Dětská hřiště v mnohých pražských městských částech zůstanou otevřená. Nezbytné bude ale nošení…

Lockdown zasáhl i do jarních prázdnin, omezil aktivity dětí

03.03.2021 14:13 Zrušené prázdniny u babiček, pobyty v přírodě i cesty do hor - tak vypadají jarní prázdniny dětí z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama