Požár haly v Praze napáchal milionové škody. Hasiči tuší, co bylo příčinou

Škodu po sobotním požáru haly s odpadem v pražských Kyjích hasiči zatím odhadují na čtyři miliony korun. Je ale možné, že se částka ještě zvýší. ČTK to řekla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská. Hasiči s ohněm bojovali přibližně deset hodin. Poslední skrytá ohniska uhasili v sobotu krátce před 22:00.

Požár haly s odpadem v Praze (25.7.2020)
doporučujeme

K požáru haly s uskladněným odpadem v ulici U Technoplynu byli hasiči přivolání v sobotu před polednem. Plameny se jim podařilo dostat pod kontrolu v 16:22. Do večera pak pomocí nakladače rozhrnovali odpad a dohašovali drobná skrytá ohniska.

Dnes ráno na místo dorazil vyšetřovatel, který škodu předběžně vyčíslil na čtyři miliony korun. Částka se ale může ještě zvýšit.

Podle záznamů bylo ohnisko požáru ve svezeném komunálním odpadu, sdělila dnes Suchánská ČTK. "Příčinou požáru je s největší pravděpodobností neprokázané zavinění cizí osoby," dodala.

Hašení objektu o rozměrech 20 krát 30 metrů komplikoval nedostatečný tlak vody v hydrantech i teplé počasí, kvůli kterému hrozilo zasahujícím hasičům přehřátí organismu. Ti se proto museli při hašení střídat. Jednoho z hasičů s přehřátím na místě ošetřili záchranáři.

Kouř z požáru byl vidět ze širokého okolí. V průběhu zásahu chemici měřili množství zplodin ve vzduchu a nedoporučovali lidem žijícím v okolí větrat. Zvýšení množství škodlivin bylo pouze v blízkém okolí haly a nepřekročilo limity.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chudoba a stigma. Jak pomoci dětem vězněných rodičů? Masarykova univerzita…

03.08.2020 13:31 V Česku je aktuálně až 40.000 dětí, které mají minimálně jednoho rodiče ve vězení. Uchovat vztah…

Lidé se loučili s hercem Janem Skopečkem (†94). Měl zvláštní druh humoru,…

03.08.2020 12:53 Aktualizováno Ve strašnickém krematoriu v Praze se dnes uskutečnilo poslední rozloučení s hercem a dramatikem…

Byla to chyba,řekla soudu obžalovaná k bitce na koupališti v Dubí

03.08.2020 12:00 Teplický okresní soud se dnes začal zabývat předloňským napadením muže na koupališti v Dubí na…

Spor o stamiliony za trakční elektřinu ještě nekončí, Ústavní soud zčásti…

03.08.2020 11:17 Komplikovaný spor mezi společností ČEZ Prodej a Správou železnic (SŽ) o stovky milionů korun za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama