Požár paneláku v České Třebové: Soud osvobodil dělníka, vyšla najevo nová skutečnost

Okresní soud v Ústí nad Orlicí ve středu osvobodil řemeslníka, který podle obžaloby zavinil loňský požár panelového domu v České Třebové. Ukázalo se, že oheň vznikl také kvůli ledabylosti dělníků, kteří stavbu domu v 80. letech minulého století neprovedli poctivě, napsala regionální MF Dnes.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Náprava škod už přesáhla 40 milionů korun. Požár vypukl loni 3. června. Začalo hořet při pokládání lepenky. Řemeslník uvedl, že střechu prohlédl, udělal sondy a nezjistil nic nestandardního. Nevěděl, že dělníci v 80. letech nezalili kapsy určené pro háky betonem, ale hořlavým pěnovým polystyrenem, a stopy po tom zakryly.

Když pak muž na střeše se svým pomocníkem pokládal lepenku, polystyren se zahřál, prokapal do foukané izolace uvnitř a ta začala hořet. Za obecné ohrožení z nedbalosti mu hrozilo až pět let vězení. "Klient nemohl vidět, že v kapsách atiky je schovaný polystyren," řekl obhájce Michal Švec.

Byty po hasičském zásahu poničila voda, která protekla až do přízemí. Lidé se museli odstěhovat, trvalo několik měsíců, než byly dokončené opravy, a obyvatelé mohli se vrátit.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Toaletní papír místo roušky. Na severu Čech sílí odpor vůči vládnímu…

28.09.2020 22:00 Aktualizováno Někteří obyvatelé Ústeckého kraje nenosí roušky na protest proti vládním opatřením. Na sociálních…

Odposlechy lze využít, i když byly nařízeny v jiné kauze, rozhodl Nejvyšší…

28.09.2020 20:26 Odposlechy lze užít jako platný důkaz, i když byly nasazeny kvůli jinému podezření. Podle…

Vážná nehoda na Olomoucku: Několik zraněných, jednoho museli hasiči…

28.09.2020 19:45 Aktualizováno Na silnici druhé třídy u Štěpánova u Olomouce se dnes odpoledne srazily dva osobní automobily. Na…

Hasiči už druhý den zápolí s požárem na Olomoucku, hoří halda štěpky

28.09.2020 16:02 Hasiči již druhý den likvidují požár velké haldy štěpky v Kozlově na Olomoucku. Halda materiálu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama