Požár poškodil rozhlednu Doubravka v Praze. Řádil žhář?

Požár dnes ráno poškodil dřevěnou rozhlednu Doubravka v pražských Kyjích. Plameny se hasičům podařilo rychle uhasit, jedna ze tří patek rozhledny je ale požárem poškozena. Podle předběžného odhadu způsobil požár přibližně půlmilionovou škodu, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. Požárem se zabývá i policie. Jednou z vyšetřovacích verzí je úmyslné zapálení, sdělil ČTK mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Přidejte svůj názor

Hasiči
doporučujeme

Zprávu o požáru rozhledny dostali hasiči kolem 05:45. Na místo vyrazili dobrovolní i profesionální hasiči. Kvůli špatně přístupnému terénu se první jednotka dostala na místo zhruba za 13 minut. "Kolegové zjistili, že hoří jedna ze tří stabilizačních částí rozhledny do výšky asi šesti metrů. Nasadili jeden proud vody a rychle požár uhasili," sdělil Kavka.

Na místo byl povolán statik a hasičský vyšetřovatel, který zjišťuje příčinu požáru. Podle předběžného odhadu hasičů se škoda pohybuje kolem půl milionu korun. Na přesném vyčíslení pracují specialisté.

Hasiči vyloučili jako příčinu technickou závadu. Požár zatím evidují jako takzvané neprokázané zavinění neznámé osoby. "Zjednodušeně řečeno to znamená, že za to může člověk. Buď nedbalostí, případně úmyslně," uvedl Kavka.

Požárem se zabývá i pražská policie. Kriminalisté věc šetří pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. "Prověřujeme jak možnost, že požár někdo založil úmyslně, ale ve hře je i možnost, že to bylo nedbalostí," řekl ČTK mluvčí Rybanský.

Rozhledna Doubravka v přírodním parku Čihadla v Praze 14 byla zpřístupněna v půlce června 2018. Experimentální, 23,5 metru vysokou vyhlídkovou věž z akátového dřeva navrhl architekt Martin Rajniš. Rozhledna vznikla z iniciativy Městské části Praha 14, která je i vlastníkem stavby. Kromě akátového dřeva rozhlednu tvoří modřínové dřevo a ocelové prvky.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zoufalá babička ze Slovenska napsala dopis Zemanovi. Žádá, aby zakročil

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Sedmašedesátiletá Slověna Anna poslala dopis prezidentovi Miloši Zemanovi. Žádá v něm, aby zastavil…

Spor o hidžáb: Nejvyšší soud se zastal Somálky, ČR musí tolerovat…

06.12.2019 17:23 Aktualizováno Nejvyšší soud (NS) se zastal somálské dívky, která chtěla na zdravotnické škole v Česku nosit…

Startuje lyžařská sezona, jako první se rozjely vleky v Jeseníkách

06.12.2019 16:44 V Česku díky umělému zasněžování začala lyžařská sezona. Jako první se dnes rozjely vleky v…

Rath byl dehonestován, řekl soud. Státní zastupitelství se má omluvit za…

06.12.2019 10:46 Krajské státní zastupitelství v Praze (KSZ) se musí veřejně omluvit odsouzenému bývalému hejtmanovi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama