Piráti zahájili volební kampaň "Šance pro budoucnost", Česko bude křižovat autobus

Piráti dnes v Praze na Palackého náměstí zahájili kampaň před krajskými a senátními volbami pod heslem Šance změnit budoucnost. Chtějí ukázat vizi, jak by se mohla proměnit česká společnost i ekonomika a posunout se k produkci výrobků a služeb s vysokou přidanou hodnotou. ČTK to řekl poslanec Ondřej Profant.

Ivan Bartoš, předseda Pirátů
doporučujeme

"My jsme dnes montovna a Piráti chtějí, abychom byli mozkovna. Abychom měli profese s vysokou přidanou hodnotou založené na vzdělaných lidech, na intelektuálních produktech," řekl Profant. Podle něj současná politická reprezentace nedokáže zajistit proměnu společnosti. "Je vidět i na běžných výrocích a krocích naší vlády, že oni se jen snaží udržet pozice z jejich mládí. Nikoli aby vizionářsky hleděli na to, co bude potřeba za deset, za 20 let," řekl.

Podle Profanta koronavirová krize ukázala, že Češi jsou samostatní, podnikaví a přicházejí s řešeními, která jsou inspirativní pro celý svět. Pirátský poslanec ale kritizuje současnou politickou reprezentaci za to, že nedokáže tuto podnikavost dostatečně podporovat.

Co by mohla budoucnost přinést, chtějí Piráti představovat i ve svém volebním autobuse, který dnes v Praze představili. V nadcházejících dnech s ním budou jezdit po všech krajích a budou lidem ukazovat vize proměny zemědělství, včetně hydroponických zahrad, nebo možnosti, které přinášejí moderní technologie, jako je 3D tisk nebo virtuální realita.

Piráti využili autobus v kampani už před volbami do Sněmovny v roce 2017, po nichž poprvé pronikli do dolní komory Parlamentu. Tehdy na něm vyobrazili přední politiky, včetně tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a jeho nástupce Andreje Babiše (ANO) ve vězeňských šatech.

Dnešní zahájení kampaně Piráti spojili i s účastí na festivalu gayů, leseb, bisexuálů a translidí Prague Pride, pro který vypravili na Vltavu vlastní loď.

Duhové vlajky festivalu byly k vidění i na jejich stáncích na předvolebním shromáždění na Palackého náměstí. Shromáždění se pokusila narušit pětice lidí oblečených v maskáčích a tričkách kapely Ortel s transparenty odsuzujícími homosexuály. Došlo na slovní potyčky, incident nakonec vyřešila policie.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

S členstvím v EU je spokojeno nejvíce Čechů od roku 2009

18.09.2020 16:55 S členstvím v Evropské unii je spokojeno 38 procent Čechů, což je nejvíce od roku 2009. Tento podíl…

Stát by lidem na kurzarbeitu platil 70 procent čistého, vyplývá z návrhu

18.09.2020 16:29 Stát by měl lidem na kurzarbeitu platit 70 procent čistého, ale nejvýš celostátní průměrnou mzdu.…

Pošta již doručila roušky pro seniory

18.09.2020 15:47 Doručovatelé České pošty již roznesli všem téměř třem milionům lidí starších 60 let do schránek…

Internetem se šíří výzva ke stávce studentů. Vše bych zavřel, říká pro EZ…

18.09.2020 15:05 Jejich lavice možná osiří. V pondělí chtějí studenti základních a středních škol po celé České…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama