Pražské ulice jsou prázdné, lidé vyrazili rekreovat a sportovat

Pražské ulice jsou vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru z větší části prázdné, lidé však využili místa určená k rekreaci a sportu. Zejména mladší lidé vyrazili do parků, sadů a na oblíbená místa, jakým je mimo jiné náplavka v Podskalí. Jen málo z nich nemělo roušku, policisté a strážníci v metropoli masivně dodržování vládních krizových opatření nekontrolují.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Lidé v rouškách, ilustrační foto
doporučujeme

Teplé počasí vylákalo z domovů zejména páry, manžele s dětmi, majitele psů a rekreační sportovce, většinou v krátkých kalhotách a sukních. Vstříc jim vyšli majitelé restaurací, kteří nabízejí občerstvení přes okénko, a například pod Žižkovskou věží zůstalo otevřené minigolfové hřiště.

V Riegerových sadech na Vinohradech se na louce opalovaly, většinou bez roušek, dvě desítky dívek, které mezi dekami udržovaly rozestupy. Po cestách běhalo několik lidí a zájemci o občerstvení stáli frontu před restaurací, u níž stála na stolku dezinfekce.

Na pražské náplavce v Podskalí vše připomínalo obvyklý sváteční den, jen lidí bylo méně. Nechyběli rybáři, matky s dětmi krmící labutě ani cyklisté nebo popíjející přátelé. Zejména přítomní holdující pivu ocenili za dobrovolné vstupné otevřené toalety. Podle provozovatele jednoho z místních barů se počet hostů nakupujících u okénka nezmenšuje. "Já nebrečím, lidi přežili první a druhou světovou válku, tak přežijí i ten koronavirus," řekl ČTK.

Lidé musí z nařízení vlády od 19. března povinně při pohybu mimo domov nosit roušku nebo jinou ochranu obličeje, od 16. března platí omezené vycházení. Lidé se mohou venku pohybovat jen při cestě do práce, pro potraviny či léky nebo z jiných nutných důvodů. Je ale možný pohyb v přírodě a parcích. Později přibyl zákaz pohybovat se venku více než ve dvou s výjimkou rodinných příslušníků, od ostatních musí lidé dodržovat nejméně dvoumetrový odstup.

Kvůli porušování disciplíny v dodržování protiepidemických opatření o velikonočním volnu očekává náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula po příští sobotě a neděli nárůst počtu infikovaných koronavirem nového typu. Uvedl to dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většina neziskovek bude mít problém zajistit dál služby

28.05.2020 17:52 Většina neziskových organizací v Česku bude mít v příštím půlroce kvůli koronavirové krizi problém…

Jeden z mobilních operátorů má výpadek. Týká se volání, internetu i TV

28.05.2020 16:53 Aktualizováno Společnost Vodafone se dnes odpoledne potýká s výpadky, které se týkají telefonních hovorů,…

Smartwings obnoví lety do Středomoří, ČSA zavedou novou linku do Londýna

28.05.2020 15:57 České aerolinky plánují obnovit během června a července další letecká spojení. Smartwings spustí…

Senior dostal 16 let za vraždu milenky. Trest odmítá, podal odvolání

28.05.2020 15:54 Senior, kterého Krajský soud v Brně minulý týden potrestal za vraždu milenky 16 lety vězení, chce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy