Pražský hrad uzavřel své objekty, slavnostní střídání stráže zrušeno

Pražský hrad kvůli opatřením proti šíření koronaviru uzavřel ode dneška všechny své návštěvnické a výstavní objekty. Samotný areál Hradu je i nadále přístupný. ČTK to dnes sdělil mluvčí Správy Pražského hradu (SPH) David Šebek. SPH tak v souvislosti s rozhodnutím Bezpečnostní rady státu zpřísnila svá úterní opatření. Zrušeno bylo také pravidelné polední slavnostní střídání Hradní stráže.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Výměna stráží
doporučujeme

"V návaznosti na nařízení ministerstva zdravotnictví po jednání Bezpečnostní rady státu a rozhodnutí ministerstva kultury jsou od dnešního dne do odvolání návštěvnické a výstavní objekty Pražského hradu uzavřeny," uvedl Šebek. Zároveň poznamenal, že areál Hradu, tedy nádvoří a komunikace, zůstává i nadále přístupný a průchozí.

Pražský hrad zároveň na twitteru uvedl, že náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše rozhodl do odvolání o zrušení slavnostního střídání Hradní stráže na prvním hradním nádvoří.

Pražský hrad patří mezi nejnavštěvovanější české památky. Ročně do jeho areálu přijde přes dva miliony lidí. Oblíbené je i polední střídání Hradní stráže, na které se chodí dívat stovky turistů. Tento ceremoniál byl na Pražském hradě zaveden již za prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Vystřídána je při něm stráž, která Pražský hrad střežila uplynulých 24 hodin. Ceremoniál se koná každý den, bývá zrušen podle Hradní stráže pouze například při velké nepřízni počasí.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neotvírejte kanály. Může tam být koronavirus, apelují vodárny na veřejnost

05.04.2020 23:24 Aktualizováno Společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK), která dodává vodu přibližně 300.000 lidí v…

Počet nakažených v ČR stále roste. Zemřelo 67 pacientů s covid-19

05.04.2020 21:49 Aktualizováno V Česku se od dnešního rána zvýšil počet zemřelých s nemocí covid-19 o pět na 67. Uzdravených…

Hasiči vyprostili batole z pětimetrové jámy

05.04.2020 21:36 Moravskoslezští hasiči v Klimkovicích nedaleko Ostravy dnes odpoledne vyprostili 1,5letého…

Policie hledá dva lidi z Prahy. Panují obavy, že spáchali sebevraždu

05.04.2020 21:02 Policisté pátrají po dvou lidech z Prahy, kteří by se mohli pokusit o sebevraždu. Oběma je 46 let.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy